11
sty

Ten wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole był obfity w wiele wydarzeń. Już 6 grudnia, dzięki uczniom z samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Nr 1 w Bieczu, odwiedził nas „zaprzyjaźniony” Święty Mikołaj w towarzystwie aniołka i diabełków, by rozdać wszystkim grzecznym dzieciom prezenty.

Niełatwo było go dostać, Święty Mikołaj bardzo dokładnie pytał, kto był grzeczny, a kto nie ... Jak się okazało, nauczyciele również zasłużyli na śliczne, małe ozdoby świąteczne, za które bardzo dziękujemy. W tym dniu na twarzach wszystkich naszych uczniów widać było uśmiechy, tak więc podarunki były udane, a „Mikołajkowy” dzień bardzo przyjemny.
Tuż przed przerwą świąteczną, uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej zadbali o to, by w salach lekcyjnych panował świąteczny nastrój: ozdabiając sale, dekorując gazetki klasowe czy ubierając choinki. W powietrzu pachniało nawet piernikami, które niektórzy uczniowie samodzielnie upiekli i zawiesili na choinkach. Wszystko po to, by 23 grudnia, każda klasa wraz z wychowawcą mogła zasiąść przy Wigilijnym stole, porozmawiać o tradycji Świąt Bożego Narodzenia, połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, wspólnie zjeść symboliczne, Wigilijne potrawy i wreszcie zaśpiewać nasze piękne, budzące w sercach miłość i ciepło, polskie kolędy. W tak niezwykłej atmosferze zapomnieliśmy, że jesteśmy w szkole i jedynie dzwonek dał znać, że pora wracać do naszych domów, by cieszyć się Świętami w rodzinnym gronie.

 

Autor: mgr Aneta Gawlik-Niziołek

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok