27
kwi

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom i uzdolnieniom naszych uczniów, postanowiliśmy w ramach zajęć rozwijajacych wiadomości i umiejętności z języka angielskiego, przygotować małe przedstawienie. Wszyscy uczniowie klasy 5 b wraz z wychowawczynią z chęcią i dużym zapałem spotykali się w każdy poniedziałek, by opracować scenariusz, wybrać aktorów dla danych postaci, ćwiczyć role, a także przygotować scenografię. Tak właśnie powstał "The Little Red Riding Hood", czyli troszkę inny niż ten z tradycyjnej bajki - "Czerwony Kapturek".

Tak bardzo oczekiwany finał naszych spotkań miał miejsce 26 kwietnia 2018 r. na sali gimnastycznej. Nasza "mini-sztuka" teatralna została wystawiona dwa razy. Jako pierwszych zaprosiliśmy młodszych uczniów naszej szkoły, którzy z wielkim zaciekawieniem oglądali i słuchali starszych kolegów na scenie. Zaszczytem był dla nas również drugi występ, specjalnie dla sympatycznych gości - przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Bieczu. Cieszymy się również z odwiedzin rodziców uczniów, którzy byli wyjątkowo szczęśliwi widząc w oddali mamę lub tatę. Spektakl przeplatał nie tylko elementy gry aktorskiej, ale także śpiewu i tańca. Dziewczynki pięknie śpiewały w języku angielskim, a na sam koniec zaskoczyły wszystkich tańcząc układ taneczny do utworu "Despacito", którego wstęp mogliśmy z kolei usłyszeć na żywo w wykonaniu samego wilka, który jak się okazuje znakomicie gra na gitarze.  Na zakończenie widzowie mogli sprawdzić się w małym quizie i odpowiedzieć na kilka pytań, dotyczących inscenizacji, takich jak: "Co miał Kapturek w koszyczku?", "Jaki sport lubi leśniczy?" czy "Jak miała na imię babcia?". Czerwony Kapturek nagradzał symbolicznymi słodyczami, a ponadto nasi najmłodsi widzowie z przedszkola śmiało przyszli na scenę i zatańczyli z wilkiem i Kapturkiem. Zachwyt w oczach zaproszonych gości oraz głośne brawa były największą nagrodą dla każdego z występujących uczniów, którzy bardzo ciężko pracowali na końcowy efekt. Tym samym, udowodnili sobie i innym, że każdy uczeń może wiele osiągnąć, wystarczy troszkę chęci, zapału do pracy oraz wiary we własne możliwości.  Pokazali, jak przyjemnie i efektywnie można uczyć się języka angielskiego.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom, a także wielu innym osobom, które bardzo pomagały w organizacji całego przedstawienia. Moim wychowankom życzę dalszych sukcesów oraz rozwijania talentów nie tylko aktorskich, ale też muzycznych i tanecznych.

 

Aneta Gawlik-Niziołek

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok