10
cze

Dnia 14 maja  2018 r. w ZSP w Korczynie odbył się XVI Gminny Sejmik Ekologiczny pod hasłem „Czas na czyste powietrze ”. W sejmiku wzięło udział 8 szkół  podstawowych z terenu Gminy Biecz.

Na początku odbył się wykład na temat jakości powietrza w Gminie Biecz. Wykład połączony z prezentacją multimedialną przygotowała pani T. Zapała - inspektor do spraw Ochrony Środowiska w Gminie Biecz.

W ramach sejmiku ogłoszony został konkurs na grę planszową. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów, uwrażliwienie uczniów na ochronę środowiska, kształtowanie odpowiedzialności za stan otoczenia oraz rozbudzanie szacunku do przyrody.  Amelia Cichoń, Kacper Firlit oraz Szczepan Gorzkowicz uczniowie klasy IVa, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu , reprezentowali naszą szkołę w konkursie na wykonanie gry planszowej o tematyce antysmogowej .

Kolejną częścią sejmiku były warsztaty ekologiczne, w ramach których uczniowie wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych a następnie samodzielnie przeprowadzili doświadczenie ,w którym otrzymali wodór.

Dziękujemy organizatorom za miłe wrażenia i przyjemnie spędzony czas.

Szkolny opiekun: M. Matyfi

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok