24
paź

W dniu 22 października 2018 roku korzystając z prawa do wyboru opiekuna Samorządu Uczniowskiego ( Statut Szkoły §14 pkt.6) odbyły sie w naszej szkole wybory na to stanowisko. Czekaliśmy z tym wydarzeniem na dzień 22 października, aby wykorzystać prawdziwy lokal wyborczy jaki przygotowano w naszej szkole na okoliczność ogólnopolskich wyborów samorządowych.

Przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego powołani zostali do komisji wyborczej. O godzinie 8.00 rozpoczęły się wybory, w których tym razem uczestniczyli uczniowie wszystkich oddziałów klasowych. Dla wielu z nich, zwłaszcza czwartoklasistów, były to pierwsze w karierze szkolnej wybory. Szczególne wybory! Odbywały się w prawdziwym lokalu wyborczym; po podpisaniu listy obecności i otrzymaniu karty wyborczej można było wejść do "kabiny", aby zagłosować bez świadków i następnie wrzucić kartę wyborczą do oryginalnej przejrzystej urny. Dla wszystkich uczniów była to swoista lekcja obywatelskiej powinności. Lekcja demokracji. Po przeliczeniu przez członków komisji wszystkich kart wyborczych podano wyniki głosowania:
Uprawnionych do głosowania 272 ucz.
Uczestniczyło w głosowaniu 263 ucz.
Głosów ważnych oddano 254
głosów nieważnych 9
frekwencja wyborcza 96,6%

Kandydaci z największą liczbą głosów:
p. Marek Kędzior 104 (40,9 %)
p. Daniel Pyznr 57 (22,4%)
p. Jolanta Wantuch - Skorupa 28 (11%)
p. Marek Szura 15
p. Jolanta Reczek 9
p. Paulina Michalec 8

Zwyciężył pan Marek Kędzior, który w tym roku szkolnym będzie pełnił obowiązki opiekuna SU w naszej szkole.

 

Autor: mgr Jolanta Wantuch-Skorupa

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok