10
lis

W czwartek 8 listopada uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami wzięli udział w niecodziennych zajęciach edukacyjnych. Pod fachowym okiem leśniczego odbyli oni spacer ścieżką edukacyjną biegnącą przez przepiękne tereny Magurskiego Parku Narodowego, a zaczynającą się przy wyjątkowym „pomniku przeszłości” - austriackim cmentarzu wojennym nr 60 z okresu I wojny światowej gdzie pochowano 174 żołnierzy austro-węgierskich.

Podczas ciekawych prelekcji pana leśniczego dzieci mogły dowiedzieć się wielu informacji z zakresy przyrody, biologii lasu, a także historii, zakresu występowania i rodzaju gatunków zwierząt zamieszkujących te tereny, roślinności tu występującej czy codziennych obowiązków pracowników nadleśnictwa. Po przejściu całego szklaku edukacyjnego uczniowie odpoczęli przy ognisku, gdzie mogli posilić się pieczoną kiełbasą.
Czas spędzony na koleżeńskich rozmowach umilały gry i zabawy na świeżym powietrzu, chętni mogli zmierzyć się w polsko-angielskich potyczkach słownych kalambury, te cieszyły się wielkim zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale i wychowawców, rzucie oszczepem do celu czy spacerach po lesie i grzybobraniu, tu szczególne szczęście dopisało uczniowi klasy VI B (Maciejowi Augustynowi) który znalazł przepiękny okaz borowika szlachetnego, co budziło podziw nie tylko kolegów i koleżanek lecz także innych turystów odwiedzających park. Zajęcia te również pozwoliły na realizację jednego z zadań w programie ERASMUS +; wprowadzając uczniów w tematykę ochrony środowiska i zachęcając do podejmowania innych działań, mających na celu prezentację tutejszych wyjątkowych terenów zielonych, fauny i flory naszym zagranicznym kolegom i koleżankom ze szkół partnerskich.
Po dużej dawce wiedzy, zabawie i zasłużonym odpoczynku uczniowie wrócili do domu bogatsi o naprawdę wyjątkowe wspomnienia.

 

Autor: mgr Marek Kędzior

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok