18
lis

W czwartek 15 listopada uczniowie klas szóstych mieli przyjemność wzięcia udziału w zorganizowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Bieczu niecodziennym spotkaniu z ciekawym człowiekiem. Nasze miasto odwiedził Pan Tomasz Trojanowski – pisarz, scenarzysta, autor wielu słuchowisk radiowych, książek dla dzieci, ale również kryminałów i książek fantasy dla starszych, twórca programu „zwierzaki czytaki” emitowanego w telewizji publicznej TVB ABC.

Może trema przed rozmową z nietypowym gościem, a może po prostu dziecięca nieśmiałość spowodowały, iż uczniowie podeszli do konwersacji bardzo ostrożnie i nie zasypali gościa zbyt dużą ilością pytań. Pisarz jednak nie pozwolił naszym uczniom na takie lenistwo i niezwykle sprawnie poprowadził ciekawą, godzinną konwersację podczas której dzieci dowiedziały się wielu cennych informacji o zawodzie pisarza, radiowca czy pracownika telewizji. Podczas spotkania autor zdradził słuchaczom jak powstają jego książki, podzielił się z nimi prywatnymi przemyśleniami dotyczącymi tematów poruszanych przez niego oraz odniósł się do kilku ciekawych zagadnień poruszonych przez dzieci. Spotkanie zakończone rzęsistymi brawami na pewno zapadnie w pamięci uczniów jako miłe i ciekawe wydarzenie.

 

Autor: mgr Marek Kędzior

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok