21
sty

Niedziela 13.01.2019 roku w całej Polsce i w wielu miejscach na Świecie była dniem bardzo wyjątkowym. To w tym czasie już po raz 27 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Biecka Jedynka od lat wspiera to szlachetne przedsięwzięcie.

W tym roku było podobnie, 14 uczniów z klas VI ochoczo odpowiedziało na apel wychowawców: pani Anety Gawlik – Niziołek i pana Marka Kędziora i zgłosiło się do tegorocznego wolontariatu WOŚP, byli to:
Z klasy VI B: CZECH MAGDALENA, DZIEDZIC ALEKSANDRA, DYKAS ALEKSANDRA, BUDZIAK GABRIELA, HAJDUK DOMINIKA, PIECUCH KAMIL, AUGUSTYN MACIEJ.
Z klasy VI A: STEMPKOWICZ WIOLETTA, JELEŃ KATARZYNA, PIERZ PATRYCJA, AUGUSTYN JULIA, POCIECHA MICHAŁ, URZĘDOWSKI OSKAR, WĘDRYCHOWICZ MICHAŁ.
Niestety z powodów zdrowotnych nie wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w finale, jedna osoba dzielnie wspierała duchowo kwestujących na ulicach Biecza, Libuszy i Rożnowic – serdecznie dziękujemy! „Nasz biecki” 27 finał w liczbach to między innymi ponad 10 godzin kwestowania w trudnych warunkach atmosferycznych, pobicie zeszłorocznego rekordu i zbiórka ponad 18 000 zł przez 34 wolontariuszy, w tym ponad 7 000 zł zebrane tylko przez uczniów z naszej szkoły co z pewnością zasługuje na wyróżnienie. Jednym
z naszych „prywatnych” rekordów jest obok podziękowań dla wszystkich wolontariuszy, szczególne wyróżnienie przez Burmistrza Biecza Pana Mirosława Wędrychowicza Gabrieli Budziak z klasy VI B, która na 34 kwestujących osiągnęła 3 wynik jeśli chodzi o zebraną kwotę – zebrała 1021 zł.
Szczególne podziękowania należą się również rodzicom naszych uczniów za zaufanie
i bezcenną pomoc przy organizacji wolontariatu, pani Anecie Gawlik – Niziołek za pomoc
w opiece nad dziećmi, oraz przygotowanie pysznych słodkich przekąsek, a także naszym paniom kucharkom za poczęstunek, gorącą herbatę i niezwykle przyjazną atmosferę. Między innymi dzięki tym osobom Wielka Orkiestra znów mogła zagrać w naszym mieście,
a biecka „Jedynka” po raz kolejny pokazuje, że jej uczniowie to dojrzali i wartościowi młodzi ludzie! DZIĘKUJEMY!!!

 

 

Autor: mgr Marek Kędzior

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok