19
mar

W sobotę 16.03.2019 r., uczniowie z klasy VI A i VI B w składzie: MACIEJ AUGUSTYN, ŁUKASZ BIELAMOWICZ, MICHAŁ BOCHENEK, KAROL PANCERZ, PIECUCH KAMIL, MICHAŁ POCIECHA, OSKAR URZĘDOWSKI, zostawiając w domu telefony komórkowe, laptopy czy konsole do gier udali się wraz z opiekunem p. Markiem Kędziorem do Siepietnicy nad stawy Polskiego Związku Wędkarskiego, by razem pomóc w corocznej akcji ich sprzątania.

Do południa uczniowie wraz z innymi ochotnikami zbierali pozostawione przez wędkarzy śmieci obchodząc kolejno stawy. Na szczęście pogoda dopisała i ciężka z pozoru praca okazała się świetnym zajęciem. Po akcji dzieci mogły zjeść gorącą kiełbasę z grilla gaworząc i śmiejąc się w koleżeńskim gronie. Może to trochę dziwić, ale piękny, słoneczny, wolny od szkoły dzień stojący pod znakiem sprzątania upłynął naszym uczniom na świetnej zabawie w gronie kolegów. Akcja jest jednym z zadań programu ERASMUS+ realizowanego w naszej szkole, którego jednym z założeń jest ochrona środowiska oraz czynny udział uczniów w poznawaniu flory i fauny naszego regionu. Składam serdeczne podziękowania zaangażowanym w akcję uczniom za ochocze włączenie się w bardzo ważną akcję i kawał dobrej roboty!

   

                                                                                                            

                                                                                                               Autor: mgr Marek Kędzior

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok