Po raz pierwszy uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Językowym „Leon". Konkurs ten organizowany jest od 2013 roku. 

Informację o konkursie odszukałam na stronie internetowej organizatora konkursu. Znając duże możliwości naszych uczniów, postanowiłam zgłosić do udziału 18 – tu chętnych uczestników, którzy bardzo odpowiedzialnie powtarzali materiał z poprzednich klas, przychodzili na dodatkowe zajęcia i rozwiązywali dodatkowe zadania. Konkurs polegał na napisaniu testu, sprawdzającego wiadomości i umiejętności dzieci z języka angielskiego na adekwatnym do ich wieku poziomie. Testy wraz z protokołami zostały dostarczone przez organizatora dzień przed planowaną datą przeprowadzenia konkursu.


Uczniowie klas drugich i trzecich napisali test w dniu 20 kwietnia 2015 r., natomiast uczniowie klasy czwartej w dniu 21 kwietnia 2015 r. Pozostało jedynie czekać na ogłoszenie wyników, które okazały się bardzo wysokie.


Najlepszy wynik w klasie drugiej i zarazem spośród wszystkich uczestników naszej szkoły uzyskała Dominika Hajduk, uczennica klasy 2 a. Zwycięzcą spośród trzecioklasistów został Łukasz Cichoń, natomiast z uczniów klasy czwartej najlepszy okazał się Michał Dykas.


Poniżej przedstawiam miejsca wszystkich uczestników:


Klasa 2 a – liczba wszystkich uczestników : 907
Dominika Hajduk – miejsce 6
Oliwia Małota – miejsce 8
Maciej Augustyn – miejsce 8
Gabriela Budziak – miejsce 9
Filip Kijek – miejsce 32

Klasa 3 – liczba wszystkich uczestników : 1583
Łukasz Cichoń - miejsce 8
Aleksandra Szkaradek – miejsce 16
Zuzanna Bąk - miejsce 32
Julia Świerk - miejsce 43
Laura Lipczyńska - miejsce 49

Klasa 4 – liczba wszystkich uczestników: 1295
Michał Dykas - miejsce 29
Wiktoria Michalec – miejsce 34
Mateusz Rzepiela - miejsce 34
Karolina Cieniawa - miejsce 49
Patrycja Haberek - miejsce 52
Kinga Żurowska - miejsce 54
Martyna Pyzik - miejsce 54
Wiktoria Kmiotek - miejsce 61


Konkurs był ważnym wydarzeniem dla uczniów. Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, 23 czerwca uczniowie otrzymali zasłużone dyplomy oraz drobne upominki. Serdecznie gratuluję wszystkim , którzy podjęli wyzwanie i osiągnęli wysokie pozycje. Jest to duży sukces dla dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli. Bardzo dziękuję za chęć wzięcia udziału w konkursie zarówno uczniom, jak i rodzicom oraz zachęcam do ponownego udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.


Aneta Gawlik-Niziołek

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok