08
lis

W ramach zajęć świetlicowych dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej został zorganizowany cykl spotkań edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzonych przez panią Edytę Jamro.


Spotkanie I – Przekazanie dzieciom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się w domu, szkole i na podwórku oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zwrócono szczególną uwagę na znajomość numerów telefonów alarmowych służb ratowniczych oraz noszenie znaczków odblaskowych, dzięki którym jesteśmy zawsze widoczni na drodze.
Spotkanie II – Dla uczniów została zorganizowana piesza wycieczka, która miała na celu wskazanie miejsc niebezpiecznych w drodze do i ze szkoły. W trakcie jej trwania uczniowie byli ubrani w kamizelki odblaskowe. Dzieci wdrożono do prawidłowego poruszania się w kolumnie, przechodzenia przez jezdnię oraz zwracano uwagę na ich widoczność.
Spotkanie III – W ramach podsumowania wiedzy uczniów zostały zorganizowane:
• Zajęcia manualne: kolorowanki i rysunki („Jestem bezpieczny na drodze”,„Gdzie dzieci postępują właściwie?”,„Wycinamy i kolorujemy znaki drogowe”)
• Komputerowe gry edukacyjne: „Przechodzę przez jezdnię”, „Jadę bezpiecznie samochodem”, „Na rowerze”, „Odblaski”, „Szukaj znaków”.

 

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok