07
lut

Jeszcze tylko kilka dni i … ferie! Taka myśl z pewnością gości w głowach wszystkich uczniów naszej szkoły. Nic dziwnego, ponieważ pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018 upłynęło pod znakiem wytężonej pracy, licznych osiągnięć i sukcesów naszych podopiecznych, o czym świadczą wysokie wyniki w nauce oraz zadowolenie na twarzach uczniów jak i rodziców. Odpoczynek w czasie zimowych dni bardzo się przyda, aby zregenerować siły i na równie wysokim poziomie rozwijać swoje zdolności w drugiej połowie roku szkolnego. Jednak zanim opuścimy szkolne mury, chcemy zadbać o to, co najważniejsze – aby każdy z naszych uczniów był bezpieczny podczas ferii.

Jak się zachować, uprawiając sporty zimowe? Dlaczego należy być ostrożnym w kontaktach z innymi ludźmi? Co zrobić, gdy dzieje się coś złego? Dzięki uprzejmości bieckiej policji, na te i wiele innych pytań naszych najmłodszych uczniów klas I-III szkoły podstawowej odpowiadał z wielkim zaangażowaniem mł. asp. Rafał Czekaj. Podczas spotkania, które odbyło się w szkole przy ul. Tysiąclecia w dniu 6 lutego 2018r., uczniowie poznali dekalog bezpiecznych ferii zimowych, oglądali film edukacyjny, prezentujący podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej, dowiedzieli się, jakie informacje należy podać, dzwoniąc pod numer alarmowy 112, jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi oraz jak być bezpiecznym na drodze. Uczniowie otrzymali również wiele materiałów edukacyjnych, mówiących o bezpieczeństwie w Internecie (cyberprzemoc) oraz dowiedzieli się o licznych konkursach organizowanych przez biecką policję, w których mogą wziąć udział.
Ta najważniejsza lekcja przed feriami – lekcja bezpieczeństwa – już za nami. Uczniowie wyposażeni w  „bagaż wiedzy i dobrych rad " mogą spokojnie udać się na zasłużony wypoczynek.
Wszystkim życzymy radosnych i białych ferii.

 
2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok