26
kwi

Z pewnością w dzisiejszych czasach nie trzeba nikogo przekonywać,  że wszelkie urządzenia elektroniczne bardzo ułatwiają nam codzienne życie. Jednocześnie należy pamiętać o tym, w jaki sposób z nich korzystać, by być bezpiecznym i nie zostać oszukanym. Dbając o naszych uczniów, we współpracy z przedstawicielami Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w naszej szkole zorganizowaliśmy szkolenie dla uczniów pt. "Klikam z głową", podczas którego dzieci mogły dowiedzieć się, kiedy i dlaczego korzystanie , na przykład z telefonów i Internetu oraz innych urządzeń może przynieść obok korzyści, duże straty i poważne konsekwencje.

Krótkie filmy, pokaz slajdów oraz bardzo trafne komentarze prowadzących uświadomiły uczniom, jak ważna jest ochrona danych osobowych w sieci oraz wszelkich haseł. Dzieci dowiedziały się również, kiedy strony internetowe mogą stać się realnym zagrożeniem oraz w jaki sposób niektóre aplikacje czy gry pobierają bardzo wysokie opłaty za usługę. Mamy nadzieję, że uczniowie wzbogaceni o tę wiedzę będą z rozsądkiem korzystać z usług komunikacji elektronicznej.

 
2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok