21 maja 2015 grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Marcelina Dykas klasa III b, Emilia Mączka klasa III a oraz Mateusz Bochniak klasa III b wzięli udział w konkursie chemiczno – fizycznym pt. „EKSPERYMENT – CZYLI ZA CO KOCHAMY CHEMIĘ I FIZYKĘ?"


Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjum naszej gminy, zainteresowanych chemią i fizyką oraz zjawiskami zachodzącymi w otaczającym nas świecie. Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rożnowicach. Zasadniczymi celami konkursu było: rozwijanie uzdolnień uczniów, pobudzanie twórczego myślenia, rozwijanie naturalnej fascynacji młodzieży otaczającym światem i zjawiskami zachodzącymi wokół nas, rozwijanie umiejętności wykonywania eksperymentów fizycznych i chemicznych oraz prezentacja wyników swoich doświadczeń na forum publicznym.


Nasi uczniowie zaprezentowali trzy zjawiskowe i bardzo efektowne doświadczenia: pierwsze pod nazwą „Chemiczne jojo", drugie – „Badanie właściwości suchego lodu" oraz trzecie – „Badanie, jak zmieniają się właściwości fizyczne ciał w niskich temperaturach". Pokazali też, iż ucząc się takich przedmiotów jak fizyka i chemia można się dobrze bawić i coraz bardziej poznawać otaczający nas świat, który zresztą jest tak niezwykły.

 

mgr Elżbieta Rzepka

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok