08
kwi

Nasza szkoła już kolejny raz z rzędu organizuje kampanie promujące zdrowy styl życia, zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną.

W tym roku uczennice klasy II a – Zuzia, Weronika, Kinga, Nina, Julia i Edyta – w ramach realizacji projektu edukacyjnego zorganizowały akcję pod hasłem „Witaminowy zawrót głowy". Przedsięwzięcie rozpoczął apel, na którym uczennice zaprezentowały zasady zdrowego żywienia, zwracając uwagę na to, co jeść, aby zabezpieczyć organizm przed wirusami i wzmocnić odporność w okresie wiosennym. Wiosna, to najlepszy czas, aby zoptymalizować to, co i jak jemy. Prawidłowo zbilansowana dieta zapewnia zdrowie, dodaje nam sił, a złe nawyki żywieniowe przyczyniają się do rozwoju wielu chorób.

Następnie uczennice zaprosiły społeczność uczniowską na przygotowaną przez siebie degustację kanapek, sałatek owocowych i warzywnych, deserów i koktajli.

Nasza akcja odniosła wielki sukces. Na dużej przerwie sala świetlicy wypełniła się po brzegi uczniami, którym „witaminy" zawróciły w głowie.

Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uczniowie będą na co dzień stosować zasady zdrowego żywienia, a na wiosnę zmienią swoją dietę na lżejszą!

W akcję zaangażowali się także inni uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.

Wszystkim dziękujemy za pomoc!

 

mgr Monika Czech

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok