26
lis

 

IMG_1577e 

Dnia 8 października 2013 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 w Bieczu, zakwalifikowani na zajęcia z Ligi Ochrony Przyrody, wyruszyli na V Konferencję Ekologiczną pt. „Ptaki i ich ochrona w Beskidzie Niskim”, zorganizowaną przez MDK w Jaśle. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Monika Stygar – opiekun Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.

 

 

 

W części teoretycznej prelekcje wygłosili: dr inż. Marian Stój (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków): Ochrona ptaków ze szczególnym uwzględnieniem gatunków występujących w obszarze Natura 2000 Beskid Niski, mgr Damian Nowak (Magurski Park Narodowy):Migracja orlika krzykliwego na podstawie badań telemetrycznych, mgr Grzegorz Cierlik(Prezes Stowarzyszenia Carpatica) Akcja Carpatica – 15 lat badań migracji ptaków w Beskidzie Niskim oraz mgr Edyta Jost (Carpatica): Migracje wybranych gatunków ptaków na podstawie wyników badań Akcji Carpatica.

W drugiej części uczestnicy odwiedzili Terenową Stację Badania Wędrówek Ptaków Stowarzyszenia CARPATICA w Myscowej. Tam uczniowie wysłuchali wykładu na temat pracy wolontariuszy w Akcji Carpatica, wygłoszonego przez Sławomira Czyżowicza i wraz z nim udali się na obchód w celu odłowienia ptaków, które złapały się w rozstawione sieci oraz asystowali przy obrączkowaniu.

autor: Monika Stygar

IMG_1577e

IMG_1568

IMG_1570

IMG_1576

IMG_1563

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok