11
paź

  KADRA PEDAGOGICZNA

Szkoły Podstawowej Nr 1 im. bpa Marcina Kromera 

w Bieczu

w roku szkolnym 2017/2018

 

 

 

Klasa

 

Wychowawca

 

 

Specjalność

„0”

mgr Agnieszka Wojtarowicz 

pedagogika przedszkolna 

i wczesnoszkolna 

1

mgr Renata Koralewska 

mgr Agata Pabis – Magiera 

nauczanie początkowe

nauczanie początkowe 

2

mgr Marta Nowak - Wojtaszuk

nauczanie początkowe

3A

mgr Barbara Zabawa nauczanie początkowe

3B

mgr Teresa Augustowska 

 pedagogika przedszkolna 

i wczesnoszkolna

4A

mgr Jolanta Wantuch – Skorupa  historia

4B

mgr Iwona Kanicka filologia polska 

4C

mgr Paulina Michalec pedagogika wczesnoszkolna 

5A

mgr Marek Kędzior  wychowanie fizyczne 

5B

mgr Aneta Gawlik – Niziołek  filologia angielska 

6A

mgr Daniela Płazińska filologia polska

6B

mgr Sylwia Szetela 

filologia romańska

filologia polska, historia 

7A

mgr Jolanta Reczek

wychowanie techniczne, informatyka, matematyka
7B

mgr Bartłomiej Niemiec

wychowanie fizyczne 

IIA

mgr Anna Kędzior – Puszkariow  matematyka

IIB

mgr Agnieszka Masłowska – Krygowska 

filologia polska, 

filologia angielska  

IIIA

mgr Dariusz Czechowicz

filozofia

język angielski 

IIIB

mgr Rafał Szarłowicz biologia, chemia, przyroda 

 

 

Imię i nazwisko

 

 

Specjalność / funkcja

mgr Stanisław Kalisz biologia, ekologia  – dyrektor
mgr Anna Pelczar – Kozłowska biologia, chemia  – wicedyrektor
mgr Barbara Misiewicz naucz. początkowe – logopeda
mgr Ewa Więcek pedagogika opiekuńczo - wychowawcza – wychowawca świetlicy 
mgr Agnieszka Kosiba  pedagogika resocjalizacyjna – pedagog 
mgr Beata Tumidajewicz pedagogika w zakresie edukacji wczesnoszkolnej - pedagog

mgr Sylwia Szetela 

 bibliotekarz
mgr Iwona Czeluśniak – Lignar  filologia polska 
mgr Agnieszka Teper matematyka
mgr Agnieszka Żegleń

filologia angielska

mgr Monika  Bochenek 

geografia, logopedia, przyroda 

mgr Alicja Przybyłowicz 

muzyka, wychowanie fizyczne
mgr Marek Szura  historia, informatyka 
mgr Maciej Manka  filologia angielska, informatyka 
mgr Justyna Cieśla nauczanie początkowe z wychowaniem fizycznym
mgr Monika Czech filologia germańska 
mgr Halina Pruchniewicz  filologia germańska 
mgr Lucyna Alibożek plastyka  
mgr Edyta Żyguła – Matysik  fizyka, matematyka 
mgr Elżbieta Rzepka  fizyka 
o. mgr Piotr Balcerzak teologia
s. Stella – mgr Aleksandra Pastuszka  teologia 
mgr Daniel Pyznar teologia
mgr Arkadiusz Gomułka wychowanie fizyczne
mgr Rafał Stachura wychowanie fizyczne 
mgr Edyta Jamro  historia,  wychowawca świetlicy 
mgr Barbara Chlost nauczanie początkowe
mgr Sabina Przybylska  Filologia germańska, edukacja  przedszkolna i wczesnoszkolna
mgr Magdalena Dziki  pedagogika opiekuńczo – wychowawcza – wychowawca świetlicy szkolnej 
mgr Renata Roszak Geografia, biologia, logopedia 
mgr Małgorzata Matyfi  biologia, przyroda, chemia
mgr Agnieszka Stec Edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym – wychowach świetlicy szkolnej 


 

16
lis

Skład Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum 2016/2017

 

Przewodnicząca: Karolina Stanula
Zastępca: Paula Kędzior
Sekretarz: Bartłomiej Żegleń
Członkowie: Jakub Tumidajewicz, Adrian Pociecha, Jakub Krygowski, Jakub First, Gerard Piwowar

22
wrz

KADRA PEDAGOGICZNA

Zespołu Szkół Nr 1 – Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum Nr 1

w Bieczu

w roku szkolnym 2016/2017

Imię i nazwisko

Specjalność / funkcja

mgr Stanisław Kalisz biologia, ekologia – dyrektor
mgr Anna Pelczar – Kozłowska biologia, chemia – wicedyrektor
mgr Barbara Misiewicz naucz. początkowe – logopeda
mgr Ewa Więcek pedagogika opiekuńczo - wychowawcza – wychowawca świetlicy
mgr Agnieszka Kosiba pedagogika resocjalizacyjna – pedagog
mgr Beata Tumidajewicz pedagogika w zakresie edukacji wczesnoszkolnej - pedagog

mgr Anna Guzik

filologia rosyjska, bibliotekarz
mgr Iwona Kanicka

filologia polska

mgr Iwona Czeluśniak – Lignar filologia polska
mgr Agnieszka Teper matematyka
mgr Jolanta Wantuch - Skorupa historia
mgr Agnieszka Żegleń

filologia angielska

mgr Monika Stygar

geografia, logopedia, przyroda

mgr Alicja Przybyłowicz

muzyka, wychowanie fizyczne
mgr Marek Szura historia, informatyka
mgr Maciej Manka filologia angielska, informatyka
mgr Justyna Cieśla nauczanie początkowe z wychowaniem fizycznym
mgr Lucyna Alibożek plastyka
mgr Edyta Żyguła – Matysik fizyka, matematyka
mgr Elżbieta Rzepka fizyka
o. mgr Piotr Balcerzak teologia
s. Stella – mgr Aleksandra Pastuszka teologia
mgr Daniel Pyznar teologia
mgr Arkadiusz Gomułka wychowanie fizyczne
mgr Rafał Stachura wychowanie fizyczne
mgr Edyta Jamro historia, wychowawca świetlicy
mgr Agata – Pabis – Magiera nauczanie początkowe
mgr Paulina Michalec pedagogika wczesnoszkolna

 

Klasa

Wychowawca

Specjalność

„0”

mgr Agnieszka Wojtarowicz

pedagogika przedszkolna

i wczesnoszkolna

1

mgr Marta Nowak - Wojtaszuk

nauczanie początkowe

2A

mgr Barbara Zabawa

nauczanie początkowe

2B

mgr Sabina Przybylska

filologia germańska,

edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

3A

mgr Teresa Augustowska

pedagogika przedszkolna

i wczesnoszkolna

3B

mgr Renata Koralewska

nauczanie początkowe

3C

mgr Barbara Chlost

mgr Magdalena Dziki

nauczanie początkowe

pedagogika opiekuńczo - wychowawcza

4A

mgr Marek Kędzior

wychowanie fizyczne

4B

mgr Aneta Gawlik – Niziołek

filologia angielska

5A

mgr Daniela Płazińska

filologia polska

5B

mgr Sylwia Szetela

filologia romańska

filologia polska, historia

6A

mgr Jolanta Reczek

wychowanie techniczne, informatyka, matematyka

6B

mgr Bartłomiej Niemiec

wychowanie fizyczne

IA

mgr Anna Kędzior – Puszkariow

matematyka

IB

mgr Agnieszka Masłowska – Krygowska

filologia polska, język angielski

IIA

mgr Dariusz Czechowicz

filozofia

język angielski

IIB

mgr Rafał Szarłowicz

biologia, chemia, przyroda

IIIA

mgr Monika Czech

filologia germańska

IIIB

mgr Halina Pruchniewicz

filologia germańska

03
gru
 
   Pod takim tytułem odbyła się 20 października VII Konferencja Ekologiczna zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Uczestniczyli w niej uczniowie Gimnazjum nr 1 w Bieczu, zakwalifikowani na zajęcia ekologiczne. 
Czytaj więcej: 20.10.2015 r. - Sport – zdrowie – czyste środowisko
16
wrz

KADRA PEDAGOGICZNA

Zespołu Szkół Nr 1 – Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum Nr 1

w Bieczu

w roku szkolnym 2015/2016

 

Imię i nazwisko

Specjalność / funkcja

mgr Stanisław Kalisz

biologia, ekologia – dyrektor

mgr Anna Pelczar – Kozłowska

biologia, chemia – wicedyrektor

mgr Barbara Misiewicz

naucz. początkowe – logopeda

mgr Ewa Więcek

pedagogika opiekuńczo - wychowawcza – wychowawca świetlicy

mgr Agnieszka Kosiba

pedagogika resocjalizacyjna – pedagog

mgr Beata Tumidajewicz

 pedagogika w zakresie edukacji wczesnoszkolnej - pedagog

mgr Anna Guzik

filologia rosyjska, bibliotekarz

mgr Iwona Kanicka

filologia polska

mgr Iwona Czeluśniak – Lignar

filologia polska

mgr Anna Kędzior - Puszkariow

matematyka

mgr Agnieszka Masłowska - Krygowska

filologia polska, język angielski

mgr Agnieszka Żegleń

filologia angielska

mgr Monika Stygar

geografia, logopedia

mgr Alicja Przybyłowicz

muzyka, wychowanie fizyczne

mgr Marek Szura

historia, informatyka

mgr Roman Grygowicz

wychowanie fizyczne

mgr Justyna Cieśla

nauczanie początkowe z wychowaniem fizycznym

mgr Aneta Gawlik - Niziołek

filologia angielska

mgr Lucyna Alibożek

plastyka

mgr Edyta Żyguła – Matysik

fizyka, matematyka

o. mgr Piotr Balcerzak

teologia

s. Stella – mgr Aleksandra Pastuszka

teologia

mgr Daniel Pyznar

teologia

mgr Arkadiusz Gomułka

wychowanie fizyczne

mgr Marek Kędzior

wychowanie fizyczne

mgr Rafał Stachura

wychowanie fizyczne

 

 

Klasa

Wychowawca

Specjalność

„0”

mgr Agnieszka Wojtarowicz

pedagogika przedszkolna

i wczesnoszkolna

1A

mgr Barbara Zabawa

nauczanie początkowe

1B

mgr Sabina Przybylska

filologia germańska,

edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

2A

mgr Teresa Augustowska

pedagogika przedszkolna

i wczesnoszkolna

2B

mgr Renata Koralewska

nauczanie początkowe

2C

mgr Barbara Chlost

mgr Paulina Michalec

nauczanie początkowe

pedagogika wczesnoszkolna

3A

mgr Marta Nowak - Wojtaszuk

nauczanie początkowe

3B

mgr Agata Pabis - Magiera

nauczanie początkowe

4A

mgr Daniela Płazińska

filologia polska

4B

mgr Sylwia Szetela

filologia romańska

filologia polska, historia

5A

mgr Jolanta Reczek

wychowanie techniczne, informatyka, matematyka

5B

mgr Bartłomiej Niemiec

wychowanie fizyczne

6A

mgr Jolanta Wantuch - Skorupa

historia

6B

mgr Agnieszka Teper

matematyka

IA

mgr Dariusz Czechowicz

filozofia

język angielski

IB

mgr Rafał Szarłowicz

biologia, chemia, przyroda

IIA

mgr Monika Czech

filologia germańska

IIB

mgr Halina Pruchniewicz

filologia germańska

IIIA

mgr inż. Elżbieta Rzepka

fizyka

IIIB

mgr Maciej Mańka

filologia angielska, informatyka

 

25
maj

 

  1. Należy zapoznać się z regulaminem i harmonogramem wycieczki oraz bezwzględnie stosować się do zawartych w nich zapisów.
  2. Wszyscy uczestnicy  wycieczki muszą złożyć w ustalonym terminie pisemne oświadczenie rodziców (zgodę) na udział w tej wycieczce.
  3. Uczestnicy wycieczki zabierają ze sobą aktualną legitymację szkolną.
  4. Uczestnicy wycieczki są zobowiązani do ubrania się w odzież stosowną do warunków i miejsca wyjazdu.
  5. Wszyscy uczestnicy wycieczki zobowiązują się do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i stosowania się do wszelkich poleceń ustalonych 
    i omówionych przez kierownika i opiekunów wycieczki, przewodników, kierowcę.
  6. Należy zachowywać się w sposób kulturalny i zdyscyplinowany.
  7. W czasie podróży:
    • zajmujemy wyznaczone miejsca w autokarze,
    • nie przemieszczamy się i nie stoimy w autokarze,
    • nie otwieramy i nie wychylamy się przez okno jadącego pojazdu,
    • nie otwieramy drzwi, nie ruszamy urządzeń w wyposażeniu pojazdu,
    • nie wyrzucamy przedmiotów z pojazdu, ani nie rzucamy nimi,
    • nie hałasujemy.
  8. Wszyscy uczestnicy wycieczki zobowiązują się do przestrzegania i stosowania zasad obowiązujących w zwiedzanych obiektach.
  9. Uczestnicy wycieczki zobowiązują się dodatkowo do indywidualnego zapoznania się z zasadami zwiedzania zoo: REGULAMIN 
  1. Uczestnicy zobowiązują się dbać o czystość, ład i porządek w miejscach, 
    w których będą przebywać.
  2. Przemieszczamy się całą grupą, nie oddalamy się bez zezwolenia opiekuna wycieczki.
  3. Złe samopoczucie, wszelkie skaleczenia, czy inne objawy niedyspozycji bezzwłocznie zgłaszamy opiekunowi lub kierownikowi wycieczki.
  4. Należy informować opiekunów o sytuacjach niebezpiecznych mogących zagrażać zdrowiu lub życiu uczestników wycieczki.

  5. O wszelkich nieprawidłowościach zauważonych w czasie wycieczki, należy natychmiast informować opiekuna lub kierownika wycieczki.

  6. Bezwzględnie należy przestrzegać zasad dobrego wychowania.

  7.  Należy przestrzegać przepisów bezpieczeństwa i higieny. 

  8. W trakcie wycieczki zabrania się palenia tytoniu, spożywania alkoholu pod każdą jego postacią, zażywania narkotyków oraz innych środków odurzających.
  9. Podczas noclegu o godz. 22:00 obowiązuje cisza nocna. Każdy z uczestników wycieczki udaje się na odpoczynek do swojego pokoju. 
  10. Zachęcamy do dbałości o przyjazną i wesołą atmosferę tak, aby nikt nie czuł się samotny i wyobcowany.  UWAGA ! Łamanie zasad zachowania się na wycieczce (głównie zakazu spożywania alkoholu, palenia tytoniu, zażywania środków psychoaktywnych, narkotyków, bądź innych używek, stworzenie zagrożenia życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników, niesubordynacji) zobowiązuje kierownika lub opiekuna wycieczki do powiadomienia rodziców i odebrania dziecka przez rodziców osobiście, na własny koszt. O zaistniałeł sytuacji powiadomiony zostaje dyrektor szkoły, uczniowie zostaje obniżona ocena zachowania.

 

 

01
sty

KADRA PEDAGOGICZNA

Zespołu Szkół nr 1
– Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1 
w Bieczu

w roku szkolnym 2014/2015

 

Imię i nazwisko

Specjalność / funkcja

mgr Stanisław Kalisz

biologia, ekologia  – dyrektor

mgr Anna Pelczar – Kozłowska

biologia, chemia  – wicedyrektor

mgr Barbara Misiewicz

naucz. początkowe – logopeda

mgr Ewa Więcek

pedagogika opiekuńczo - wychowawcza – wychowawca świetlicy

mgr Agnieszka Kosiba

pedagogika resocjalizacyjna – pedagog

mgr Beata Tumidajewicz

pedagogika w zakresie edukacji wczesnoszkolnej - pedagog

mgr Anna Guzik

filologia rosyjska, bibliotekarz

mgr Iwona Kanicka

filologia polska

mgr Iwona Czeluśniak – Lignar

filologia polska

mgr Daniela Płazińska

filologia polska

mgr Anna Kędzior - Puszkariow

matematyka

mgr Dariusz Czechowicz

filozofia, język angielski

mgr Rafał Szarłowicz

biologia, chemia, przyroda

mgr Alicja Przybyłowicz

muzyka, wychowanie fizyczne

mgr Marek Szura

historia, informatyka

mgr Roman Grygowicz

wychowanie fizyczne

mgr Justyna Cieśla

nauczanie początkowe z wychowaniem fizycznym

mgr Aneta Gawlik - Niziołek

filologia angielska

mgr Lucyna Alibożek

plastyka

mgr Sylwia Szetela

filologia romańska –

 wychowawca świetlicy

mgr Edyta Żyguła – Matysik

fizyka, matematyka

o. mgr Piotr Balcerzak

teologia

s. Stella – mgr Aleksandra Pastuszka

teologia

mgr Daniel Pyznar

teologia

mgr Arkadiusz Gomułka

wychowanie fizyczne

mgr Marek Kędzior

wychowanie fizyczne

mgr Alicja Lignar

edukacja artystyczna

mgr Sabina Przybylska

filologia germańska, edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna – wychowawca świetlicy

 

 

WYCHOWAWCY POSZCZEGÓLNYCH KLAS

 

 

Klasa

Wychowawca

Specjalność

„0”

mgr Agnieszka Wojtarowicz

pedagogika przedszkolna

i wczesnoszkolna

1A

mgr Teresa Augustowska

pedagogika przedszkolna

i wczesnoszkolna

1B

mgr Renata Koralewska

nauczanie początkowe

1C

mgr Barbara Chlost

mgr Paulina Michalec

nauczanie początkowe

pedagogika wczesnoszkolna

2A

mgr Marta Nowak - Wojtaszuk

nauczanie początkowe

2B

mgr Agata Pabis - Magiera

nauczanie początkowe

3

mgr Barbara Zabawa

nauczanie początkowe

4A

mgr Jolanta Reczek

wychowanie techniczne, informatyka, matematyka

4B

mgr Bartłomiej Niemiec

wychowanie fizyczne

5A

mgr Jolanta Wantuch - Skorupa

historia

5B

mgr Agnieszka Teper

matematyka

6

mgr Agnieszka Masłowska – Krygowska

filologia polska, język angielski

IA

mgr Monika Czech

filologia germańska

IB

mgr Halina Pruchniewicz

filologia germańska

IIA

mgr inż.  Elżbieta Rzepka

fizyka

IIB

mgr Maciej Mańka

filologia angielska, informatyka

IIIA

mgr Monika Stygar

geografia, logopedia

IIIB

mgr Agnieszka Żegleń

filologia angielska

19
gru
 
   W dniach 4-5 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się III Regionalny Turniej Talentów S.O.S w kategoriach „młodzików" i „kadetów".

 

Czytaj więcej: Uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Bieczu na Regionalnym Turnieju Talentów w Ostrowcu...
02
lip

Zespół Szkół Nr 1 – Szkoła Podstawowa Nr 1 i Gimnazjum Nr 1 w Bieczu

Szkolny Zestaw Podręczników przeznaczonych do kształcenia ogólnego

na rok szkolny 2013/2014

w szkole podstawowej – klasy IV – VI

KLASA IV

 

 

Lp.

 

Przedmiot

 

Tytuł

 

Autor

 

Wydawnictwo

 

Nr dopuszczenia

1.

Język polski

„Okno na świat” – podręcznik i zeszyty ćwiczeń  cz. 1 i 2 dla kl. 4

Wilga Herman i Ewa Wojtyra

Grupa Edukacyjna SA

290/1/2010

2.

Matematyka

„Matematyka z plusem” – podręcznik z ćwiczeniami cz. 1, 2, 3,

Ćwiczenia : 1. Liczby naturalne,

2. Ułamki

3. Figury geometryczna

M. Jucewicz, M. Dobrowolska, P. Zarzycki,

GWO

340/1/2011 

3.

Przyroda

„Tajemnice przyrody” – podręcznik do przyrody 4 z ćwiczeniami cz.

1 i 2

M. Marko – Worłowska, F. Szlajfer, J. Stawarz

Nowa Era

399/1/2011

4.

Historia

„Wczoraj i dziś. Historia i społeczeństwo” podręcznik dla kl. 4

G. Wojciechowski

Nowa Era

443/1/2012

5.

Muzyka

„Muzyka – nuty, smyki i patyki” podręcznik  dla kl. 4 SP

K. Jakóbczak – Drążek, O. Kaczyńska, M. Sarnowska, U. Smoczyńska 

WSiP

547/1/2012

6.

Zajęcia techniczne

„Jak to działa” podręcznik z ćwiczeniami do zajęć technicznych dla kl. 4 – 6

M i L Łabeccy

Nowa Era

295/2010

7.

Plastyka

„Ciekawi świata” Podręcznik do plastyki dla kl. 4 - 6

A. Przybyszewska – Pitrasiak

Operon

439/2012

8.

Religia

„Drogi Przymierza” – seria „Zaproszeni przez Boga” – tytuł

ks. Z. Marek SJ

WAM

AZ-2-01/1

9.

Zajęcia komputerowe

„Komputerowe opowieści” podręcznik do zajęć komputerowych dla kl.4 - 6

M. Gulgowski,

J. Lipski 

Czarny Kruk

271/2010

10.

Język angielski

New Friends 1. Podręcznik dla szkoły podstawowej 

Carol Skinner, Mariola Bogucka

PEARSON LONGMAN

227/1/2009

 

KLASA V

 

Lp.

 

Przedmiot

 

Tytuł

 

Autor

 

Wydawnictwo

 

Nr dopuszczenia

1.

Język polski

„Okno na świat” – podręcznik i zeszyty ćwiczeń  cz. 1 i 2 dla kl. 5

Wilga Herman i Ewa Wojtyra

Grupa Edukacyjna SA

290/2/2011

2.

Matematyka

„Matematyka z plusem” – podręcznik z ćwiczeniami. Geometria, liczby całkowite i ułamki. cz. 1 i 2

M. Jucewicz, M. Dobrowolska, P. Zarzycki,

GWO

61/2/09/S

3.

Przyroda

„Tajemnice przyrody” - podręcznik dla kl. 5 z ćwiczeniami cz. 1 i 2

J. Ślusarczyk, F. Szlajfer, R. Kozik

Nowa Era

399/2/2013

 4.

Historia

„Wczoraj i dziś. Historia i społeczeństwo” podręcznik dla kl. 5

G. Wojciechowski

Nowa Era

443/2/2013

5.

Plastyka

„Ciekawi świata” Podręcznik do plastyki dla kl. 4 - 6

A. Przybyszewska – Pitrasiak

Operon

439/2012

6.

Muzyka

„Muzyka – nuty, smyki i patyki” podręcznik  dla kl. 5 SP

K. Jakóbczak – Drążek, O. Kaczyńska, M. Sarnowska, U. Smoczyńska 

WSiP

547/2/2013

7.

Religia

„Drogi Przymierza” seria

„Obdarowani przez Boga” - tytuł

ks. Z. Marek SJ

WAM

AZ-22-01/1

8.

Język angielski

New Friends 2. Podręcznik do szkoły podstawowej

Carol Skinner,

Mariola Bogucka

Pearson Longman

227/2/2009

 

 

KLASA VI

 

Lp.

 

Przedmiot

 

Tytuł

 

Autor

 

Wydawnictwo

 

Nr dopuszczenia

1.

Język polski

Słowa na start – podręcznik do kształcenia literackiego i kulturowego

Słowa na start – podręcznik z ćwiczeniami do nauki o języku

Marlena Derlukiewicz

Anna Wojciechowska

Rożak / Nowa Era

127/06

16/06

2.

Matematyka

Matematyka 2001

Praca zbiorowa

WSiP

303/3/2010

3.

Przyroda

„Tajemnice przyrody”

A. Czerny, K. Grzybowska -  Mnich, H. Lach

Nowa Era

47/09/S

4.

Historia

„Moja historia 6” część I

„Moja historia 6” część II

M. Blaut

M. Szymański

Nowa Era

269/04

159/05

5.

Muzyka

„Muzyka i my”

R. Rataj,

W. Sołtysik

WSiP

17/01

6.

Technika

Nie ma podręcznika

-

-

-

7.

Religia

„Drogi Przymierza” seria

„Przemienieni przez Boga”  tytuł

ks. Z. Marek SJ

WAM

AZ-23-01/1

8.

Język niemiecki

Der, die, das Neu dla kl. 6 SP /podręcznik + ćwiczenia/ - zielony

Kozubska, Krawczyk, Zastąpiło

Wsz PWN

117/01

9.

Język angielski

New Friends 3

C. Skinner, M. Bogucka

PERARSON LONGMAN

227/3/2009

02
lip

Zespół Szkół Nr 1 – Szkoła Podstawowa Nr 1 i Gimnazjum Nr 1 w Bieczu

Szkolny Zestaw Podręczników przeznaczonych do kształcenia ogólnego

na rok szkolny 2013/2014

w szkole podstawowej – klasy IV – VI

KLASA IV

 

 

Lp.

 

Przedmiot

 

Tytuł

 

Autor

 

Wydawnictwo

 

Nr dopuszczenia

1.

Język polski

„Okno na świat” – podręcznik i zeszyty ćwiczeń  cz. 1 i 2 dla kl. 4

Wilga Herman i Ewa Wojtyra

Grupa Edukacyjna SA

290/1/2010

2.

Matematyka

„Matematyka z plusem” – podręcznik z ćwiczeniami cz. 1, 2, 3,

Ćwiczenia : 1. Liczby naturalne,

2. Ułamki

3. Figury geometryczna

M. Jucewicz, M. Dobrowolska, P. Zarzycki,

GWO

340/1/2011 

3.

Przyroda

„Tajemnice przyrody” – podręcznik do przyrody 4 z ćwiczeniami cz.

1 i 2

M. Marko – Worłowska, F. Szlajfer, J. Stawarz

Nowa Era

399/1/2011

4.

Historia

„Wczoraj i dziś. Historia i społeczeństwo” podręcznik dla kl. 4

G. Wojciechowski

Nowa Era

443/1/2012

5.

Muzyka

„Muzyka – nuty, smyki i patyki” podręcznik  dla kl. 4 SP

K. Jakóbczak – Drążek, O. Kaczyńska, M. Sarnowska, U. Smoczyńska 

WSiP

547/1/2012

6.

Zajęcia techniczne

„Jak to działa” podręcznik z ćwiczeniami do zajęć technicznych dla kl. 4 – 6

M i L Łabeccy

Nowa Era

295/2010

7.

Plastyka

„Ciekawi świata” Podręcznik do plastyki dla kl. 4 - 6

A. Przybyszewska – Pitrasiak

Operon

439/2012

8.

Religia

„Drogi Przymierza” – seria „Zaproszeni przez Boga” – tytuł

ks. Z. Marek SJ

WAM

AZ-2-01/1

9.

Zajęcia komputerowe

„Komputerowe opowieści” podręcznik do zajęć komputerowych dla kl.4 - 6

M. Gulgowski,

J. Lipski 

Czarny Kruk

271/2010

10.

Język angielski

New Friends 1. Podręcznik dla szkoły podstawowej 

Carol Skinner, Mariola Bogucka

PEARSON LONGMAN

227/1/2009

 

KLASA V

 

Lp.

 

Przedmiot

 

Tytuł

 

Autor

 

Wydawnictwo

 

Nr dopuszczenia

1.

Język polski

„Okno na świat” – podręcznik i zeszyty ćwiczeń  cz. 1 i 2 dla kl. 5

Wilga Herman i Ewa Wojtyra

Grupa Edukacyjna SA

290/2/2011

2.

Matematyka

„Matematyka z plusem” – podręcznik z ćwiczeniami. Geometria, liczby całkowite i ułamki. cz. 1 i 2

M. Jucewicz, M. Dobrowolska, P. Zarzycki,

GWO

61/2/09/S

3.

Przyroda

„Tajemnice przyrody” - podręcznik dla kl. 5 z ćwiczeniami cz. 1 i 2

J. Ślusarczyk, F. Szlajfer, R. Kozik

Nowa Era

399/2/2013

 4.

Historia

„Wczoraj i dziś. Historia i społeczeństwo” podręcznik dla kl. 5

G. Wojciechowski

Nowa Era

443/2/2013

5.

Plastyka

„Ciekawi świata” Podręcznik do plastyki dla kl. 4 - 6

A. Przybyszewska – Pitrasiak

Operon

439/2012

6.

Muzyka

„Muzyka – nuty, smyki i patyki” podręcznik  dla kl. 5 SP

K. Jakóbczak – Drążek, O. Kaczyńska, M. Sarnowska, U. Smoczyńska 

WSiP

547/2/2013

7.

Religia

„Drogi Przymierza” seria

„Obdarowani przez Boga” - tytuł

ks. Z. Marek SJ

WAM

AZ-22-01/1

8.

Język angielski

New Friends 2. Podręcznik do szkoły podstawowej

Carol Skinner,

Mariola Bogucka

Pearson Longman

227/2/2009

 

 

KLASA VI

 

Lp.

 

Przedmiot

 

Tytuł

 

Autor

 

Wydawnictwo

 

Nr dopuszczenia

1.

Język polski

Słowa na start – podręcznik do kształcenia literackiego i kulturowego

Słowa na start – podręcznik z ćwiczeniami do nauki o języku

Marlena Derlukiewicz

Anna Wojciechowska

Rożak / Nowa Era

127/06

16/06

2.

Matematyka

Matematyka 2001

Praca zbiorowa

WSiP

303/3/2010

3.

Przyroda

„Tajemnice przyrody”

A. Czerny, K. Grzybowska -  Mnich, H. Lach

Nowa Era

47/09/S

4.

Historia

„Moja historia 6” część I

„Moja historia 6” część II

M. Blaut

M. Szymański

Nowa Era

269/04

159/05

5.

Muzyka

„Muzyka i my”

R. Rataj,

W. Sołtysik

WSiP

17/01

6.

Technika

Nie ma podręcznika

-

-

-

7.

Religia

„Drogi Przymierza” seria

„Przemienieni przez Boga”  tytuł

ks. Z. Marek SJ

WAM

AZ-23-01/1

8.

Język niemiecki

Der, die, das Neu dla kl. 6 SP /podręcznik + ćwiczenia/ - zielony

Kozubska, Krawczyk, Zastąpiło

Wsz PWN

117/01

9.

Język angielski

New Friends 3

C. Skinner, M. Bogucka

PERARSON LONGMAN

227/3/2009

25
maj

 

Protokół wyników wyborów

 

Nazwa szkoły:  Zespół Szkół Nr 1 Szkoła Podstawowa Nr 1 i Gimnazjum Nr 1 w Bieczu

Adres szkoły: ul. Grodzka 22, 38-340 Biecz

Imię i nazwisko koordynatora/ki: mgr Agnieszka Żegleń

Osób uprawnionych do głosowania: 138

Głosów oddanych: 125

w tym:

-          głosów ważnych: 119

-          głosów nieważnych: 6

Głosów ważnych oddanych na:

Lp.

Nazwa Komitetu Wyborczego

Liczba oddanych głosów

1.

Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro

39

2.

Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy

8

3.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

0

4.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

14

5.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch

9

6.

Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina

1

7.

Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke

30

8.

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

13

9.

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

3

10.

Komitet Wyborczy Demokracja Bezpośrednia

2

11.

Komitet Wyborczy Samoobrona

 

12.

Komitet Wyborczy Partia Zieloni

 

Podpisy członków Komisji Wyborczej

Klaudia Zielińska

Aleksandra Mazurek

Marcelina Dykas

Angelika Ślawska

21
maj
 zpb   image001     

 

16 października 2013 roku szkoła złozyła formularz zgłoszeniowy do udziału w projekcie:

 

Kalendarium zdarzeń:

1. Badania ankietowe dotyczące opinii n/t bezpieczeństwa w szkole. Ankietowani:

  • 160 uczniów
  • 237 rodziców uczniów
  • 30 nauczycieli

2. Organizacja 4 spotkań informacyjnych we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Gorlicach:

  • z uczniami I,II,III etapu kształcenia,
  • z rodzicami na zebraniach śródklasowych,
  • z nauczycielami wszystkich etapów kształcenia.

3. Opracowanie Zintegrowanego Planu Działań, w którym zaplanowano zadania do realizacji w ramach Projektu w bieżącym roku szkolnym oraz latach następnych.

4. Włączenie do realizacji zadań uczniów, rodziców, nauczycieli, Samorządu Uczniowskiego, pracowników Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach oraz wyznaczenie odpowiedzialnych za realizację ww. zadań.

5. Organizacja:

a) spotkań pracowników Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach n/t "Zagrożenia w sieci":

  • z uczniami; grudzień 2013, luty 2014, kwiecień 2014 r.,
  • z nauczycielami - grudzień 2013 r.,
  • z rodzicami - styczeń 2013 r.

b) warsztatów dla uczniów kl. I-VI SP - luty 2013 r.

c) szkolenia dla nauczycieli n/t przestępczości oraz cyberprzemocy.

6. Realizacja programów profilaktycznych m.in. :

  • "Stop przemocy",
  • "Rozwiązyjemy spory bez przemocy",
  • "Jak powiedzieć nie - bądź asertywny",
  • "Ja i używki - co wiemy o środkach uzależniających".

W realizacji zadań projektowych współpracujemy z:

  • Powiatową Komendą Policji w Gorlicach,
  • Komisariatem Policji w Bieczu,
  • Automobilklubem Bieczkim,
  • Sądem Rodzinnym i Nieletnich,
  • Kuratorium i pracownikami socjalnymi,
  • Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie,
  • Miejską i Gminną Biblioteką w Bieczu,
  • Muzeum Ziemii Bieckiej,
  • Polskim Komitetem d/s UNESCO,
  • Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.
08
maj

 

  1. Należy zapoznać się z regulaminem i harmonogramem wycieczki oraz bezwzględnie stosować się do zawartych w nich zapisów.

  2. Wszyscy uczestnicy  wycieczki muszą złożyć w ustalonym terminie pisemne oświadczenie rodziców (zgodę) na udział w tej wycieczce.

  3. Uczestnicy wycieczki zabierają ze sobą aktualną legitymację szkolną.

  4. Uczestnicy wycieczki są zobowiązani do ubrania się w odzież stosowną do warunków i miejsca wyjazdu.

  5. Wszyscy uczestnicy wycieczki zobowiązują się do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i stosowania się do wszelkich poleceń ustalonych
    i omówionych przez kierownika i opiekunów wycieczki, przewodników, kierowcę.

  6. Należy zachowywać się w sposób kulturalny i zdyscyplinowany.

  7. W czasie podróży:

    • zajmujemy wyznaczone miejsca w autokarze,

    • nie przemieszczamy się i nie stoimy w autokarze,

    • nie otwieramy i nie wychylamy się przez okno jadącego pojazdu,

    • nie otwieramy drzwi, nie ruszamy urządzeń w wyposażeniu pojazdu,

    • nie wyrzucamy przedmiotów z pojazdu, ani nie rzucamy nimi,

    • nie hałasujemy.

  8. Wszyscy uczestnicy wycieczki zobowiązują się do przestrzegania i stosowania zasad obowiązujących w zwiedzanych obiektach.

  9. Uczestnicy wycieczki zobowiązują się dodatkowo do indywidualnego zapoznania się z zasadami zwiedzania Muzeum i Miejsca Pamięci Auschwitz.

REGULAMIN

  1. Uczestnicy zobowiązują się dbać o czystość, ład i porządek w miejscach,
    w których będą przebywać.
  2. Przemieszczamy się całą grupą, nie oddalamy się bez zezwolenia opiekuna wycieczki.
  3. Złe samopoczucie, wszelkie skaleczenia, czy inne objawy niedyspozycji bezzwłocznie zgłaszamy opiekunowi lub kierownikowi wycieczki.
  4. Należy informować opiekunów o sytuacjach niebezpiecznych mogących zagrażać zdrowiu lub życiu uczestników wycieczki.

  5. O wszelkich nieprawidłowościach zauważonych w czasie wycieczki, należy natychmiast informować opiekuna lub kierownika wycieczki.

  6. Bezwzględnie należy przestrzegać zasad dobrego wychowania.

  7.  Należy przestrzegać przepisów bezpieczeństwa i higieny. 

  8. W trakcie wycieczki zabrania się palenia tytoniu, spożywania alkoholu pod każdą jego postacią, zażywania narkotyków oraz innych środków odurzających.
  9. Zachęcamy do dbałości o przyjazną i wesołą atmosferę tak, aby nikt nie czuł się samotny i wyobcowany.

08
maj

HARMONOGRAM WYCIECZKI

do Oświęcimia i Krakowa w dniu 15.05.2014 r.

Data i godz.

km

Miejscowość

Program

15.05.2014 r.

Godz. 04.15

-

Biecz – Parking Miejski w Bieczu

Zbiórka

15.05.2014 r.

Godz. 04.30

205 km

Biecz – Parking Miejski w Bieczu

Wyjazd do Oświęcimia

15.05.2014 r.

Godz. 8.00

-

Oświęcim - Auschwitz

Planowany przyjazd do Oświęcimia, opłata za przewodników w kasie, zakup słuchawek

15.05.2014 r.

Godz. 8.30 – 12.00

-

Oświęcim

Zwiedzanie obozu koncentracyjnego
i zagłady Auschwitz

15.05.2014 r.

Godz. 12.00

 

Oświęcim

Wyjazd z Oświęcimia do Krakowa

15.05.2014 r.

Godz. 12.00 – 13.30

ok.

70 km

Oświęcim - Kraków

Przejazd z Oświęcimia do Krakowa

15.05.2014 r.

Godz. 13.30

-

Kraków – Muzeum Inżynierii Miejskiej

Przyjazd do Krakowa do Muzeum Inżynierii Miejskiej, zakup biletów i opłacenie przewodników w kasie

15.05.2014 r.

Godz. 13.40 – 15.10

-

Kraków - Muzeum Inżynierii Miejskiej

Zwiedzanie Muzeum Inżynierii Miejskiej
w Krakowie

15.05.2014 r.

Godz. 15.10 – 15.30

6,6 km

Kraków – Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie - Centrum Handlowe M1

Przejazd na parking Centrum Handlowego M1 w Krakowie (okolice Ogrodu Doświadczeń)

15.30 – 16.40

-

Kraków – Centrum Handlowe M1

Czas na zjedzenie posiłku w restauracji Mc Donald/ KFC

15.05.2014 r.

Godz.16.40 – 17.00

 

Kraków

Przejście do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie

15.05.2014 r.

Godz. 17.00

-

Kraków - Ogród Doświadczeń

Przybycie do Ogrodu Doświadczeń, opłacenie przewodników w kasie

15.05.2014 r.

Godz. 17.10 – 19.00

-

Kraków – Ogród Doświadczeń

Zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema W Krakowie

15.05.2014 r.

Godz. 19.00

139 km

Kraków

Wyjazd z Krakowa

15.05.2014 r.

Godz. 21.30

-

Biecz

Planowany przyjazd do Biecza na Parking Miejski w Bieczu

15.05.2014 r.

Godz. 21.30

-

Biecz – Parking Miejski w Bieczu

Zakończenie wycieczki, odbiór uczniów przez ich rodziców

04
kwi

Witamy w naszej szkole!

{pgslideshow id=28|width=448|height=336|delay=2000|image=L}

Tu uczymy się i bawimy:

{pgslideshow id=19|width=448|height=336|delay=2000|image=L}

Odkrywamy talenty i wspomagamy rozwój:

{pgslideshow id=20|width=448|height=336|delay=2000|image=L}

Z komputerem za pan brat:

{pgslideshow id=21|width=448|height=336|delay=2000|image=L}

Rekreacja i udział w kulturze:

{pgslideshow id=22|width=448|height=336|delay=2000|image=L}

Współpraca ze środowiskiem:

{pgslideshow id=23|width=448|height=336|delay=2000|image=L}

Po lekcjach...

{pgslideshow id=24|width=448|height=336|delay=2000|image=L}

W zdrowym ciele zdrowy duch:

{pgslideshow id=25|width=448|height=336|delay=2000|image=L}

Nasze pierwsze sukcesy:

{pgslideshow id=26|width=448|height=336|delay=2000|image=L}

Jesteśmy już uczniami - to była dobra decyzja.

{pgslideshow id=27|width=448|height=336|delay=2000|image=L}

16
mar

W roku szkolnym 2002/2003 Publiczne Gimnazjum w Bieczu brało udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła z klasą" organizowanej pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej przez "Gazetę Wyborcz±" oraz "Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej" i uzyskało certyfikat " Szkoła z klasą " 

certyfikat

"Szkoła z klasą "

  • dobrze uczy każdego ucznia,
  • ocenia sprawiedliwie,
  • uczy myśleć i rozumieć świat,
  • rozwija społecznie,
  • pomaga uwierzyć w siebie,
  • przygotowuje do przyszłości


Wiecej informacji: Gazeta.pl

16
mar

 

Informacje do pobrania:

Terminy działań projektowych obowiązujące w roku szkolnym 2017/2018

Sprawozdanie z realizacji projektów edukacyjnych w roku szkolnym 2015/2016

Sprawozdanie z realizacji projektów edukacyjnych w roku szkolnym 2014/2015

Regulamin realizacji projektów edukacyjnych

 

DOKUMENTACJA PROJEKTOWA:

Karta projektu

 

MATERIAŁY SZKOLENIOWE:

przykładowe tematy opracowane przez nauczycieli

projekt edukacyjny jako metoda

poradnik - Agnieszka Mikina, Bożena Zając

poradnik - Jacek Strzemieczny

materiały z warsztatów 

 

FOTOGRAFIE Z REALIZACJI PROJEKTÓW Z UBIEGŁYCH LAT:

 

W jaki sposób promować zdrowy tryb życia ? - Opiekun: mgr Monika Czech

 

Almanach Ziemi Bieckiej - jak przygotować kronikarski zapis dziejów - opiekun mgr Jolanta Wantuch Skorupa

 

Śladami Wielkiej Wojny w 100. rocznicę Bitwy pod Gorlicami - opiekun mgr Jolanta Wantuch Skorupa

 

15
mar

 

Samorząd Uczniowski w 2017/2018

Przewodnicząca :       Patrycja Bąk  
         

 Z-ca przewodniczącej:

   

Michał Dykas

 
         

Członkowie RSU:

 

   

Bartłomiej Nosal
Natalia Pyrcioch
Klaudia Budziak
Gerard Piwowar

 

 

Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej 2016/2017

 

Przewodnicząca: Aleksandra Dykas
Zastępca:
Wiktoria Michalec
Sekretarz:
Wiktoria Wrona
Członkowie:
Wojciech Wachowicz, Paweł Reczek, Paulina Dziedzina, Oskar Urzędowski


Skład  RSU  2014 / 2015

Przewodnicząca :       Jakub Setlak  
         

 Z-cy przewodniczącej:

   

Zuzanna Nikiel

 

         

Członkowie RSU:

 

   

Wiktoria Płazińska

Jakub Krygowski

Szymon Bogdan

Ernest Orlewski

 

 

 

Skład  RSU  2013 / 2014

 

Przewodnicząca :       Nina Lignar  kl. VI a 
         

 Z-cy przewodniczącej:

 

   

Jakub Setlak

Adrian Pociecha

 kl. V

 kl. VI b

         

Członkowie RSU:

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Mikołaj Szetela  

Wiktoria Płazińska

Miłosz Środulski

Zofia Kosiba    

Julia Malinowska

Gabriela Stygar

Edyta Wszołek

Weronika Kanicka

kl. IV a

kl. IV a

kl. IV b

kl. IV b

kl. V

kl. V

kl. VI a

kl. VI

 

 

                                                         

                                                                                 

                                                                                            

                                                                                   

                                                                                   

                                                                                              

                                                                                        

                                                                                       

14
mar

 

 

Kontakt:


Szkoła Podstawowa nr 1
im. bpa Marcina Kromera
w Bieczu
ul. Grodzka 22
38-340 Biecz
tel. (13) 4471051
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Sekretariat czynny:
poniedziałek - piątek 
w godzinach od 7.00 do 15.00

14
mar

 

 KADRA PEDAGOGICZNA

Zespołu Szkół Nr 1 – Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum Nr 1

w Bieczu

w roku szkolnym 2013/2014

 

 

Imię i nazwisko

 

 

Specjalność / funkcja

mgr Stanisław Kalisz

biologia, ekologia  – dyrektor

mgr Anna Pelczar – Kozłowska

biologia, chemia  – wicedyrektor

mgr Barbara Misiewicz

naucz. początkowe – logopeda

mgr Ewa Więcek

pedagogika opiekuńczo - wychowawcza – wychowawca świetlicy

mgr Agnieszka Kosiba

pedagogika resocjalizacyjna – pedagog

mgr Beata Tumidajewicz

pedagogika w zakresie edukacji wczesnoszkolnej - pedagog

mgr Agnieszka Wojtarowicz

pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – wychowawca świetlicy

mgr Anna Guzik

 

filologia rosyjska, bibliotekarz

mgr Iwona Kanicka

filologia polska

 

mgr Iwona Czeluśniak – Lignar

filologia polska

mgr Anna Kędzior - Puszkariow

matematyka

mgr Halina Pruchniewicz

filologia germańska

mgr Monika Czech

 

filologia germańska

mgr Alicja Przybyłowicz

 

muzyka, wychowanie fizyczne

mgr Marek Szura

historia, informatyka

mgr Bartłomiej Niemiec

wychowanie fizyczne

mgr Roman Grygowicz

wychowanie fizyczne

mgr Justyna Cieśla

nauczanie początkowe z wychowaniem fizycznym

mgr Jolanta Reczek

wychowanie techniczne, informatyka, matematyka

mgr Elżbieta Nędza

filologia rosyjska, biologia i przyroda, plastyka

mgr Lucyna Alibożek

plastyka

mgr Sylwia Szetela

filologia romańska – wychowawca świetlicy

mgr Edyta Żyguła – Matysik

fizyka, matematyka

mgr Daniel Pyznar

teologia

s. Iwona mgr Katarzyna Mozdyniewicz

teologia

mgr Arkadiusz Gomułka

wychowanie fizyczne

mgr Alicja Lignar

edukacja artystyczna – wychowawca świetlicy

 

WYCHOWAWCY POSZCZEGÓLNYCH ODDZIAŁÓW

 

 

Klasa

 

Wychowawca

 

 

Specjalność

“0”

 

mgr Teresa Augustowska

 

pedagogika przedszkolna

i wczesnoszkolna

1A

mgr Marta Nowak - Wojtaszuk

 

nauczanie początkowe

1B

mgr Agata Pabis - Magiera

 

nauczanie początkowe

2

mgr Barbara Zabawa

 

nauczanie początkowe

3A

 

mgr Barbara Chlost

 

nauczanie początkowe

3B

 

mgr Renata Koralewska

nauczanie początkowe

4A

 

mgr Jolanta Wantuch - Skorupa

historia

4B

 

mgr Agnieszka Teper

matematyka

5

mgr Agnieszka Masłowska – Krygowska

 

filologia polska, język angielski

6A

 

mgr Daniela Płazińska

filologia polska

6B

 

mgr Aneta Gawlik – Niziołek

filologia angielska

 

IA

 

mgr inż.  Elżbieta Rzepka

fizyka

IB

 

mgr Maciej Mańka

filologia angielska, informatyka

IIA

mgr Monika Stygar

 

geografia, logopedia

IIB

mgr Agnieszka Żegleń

 

filologia angielska

IIIA

 

mgr Dariusz Czechowicz

filozofia, język angielski

IIIB

 

mgr Rafał Szarłowicz

biologia, przyroda, chemia

13
mar

 

Zespół Szkół Nr 1 - Szkoła Podstawowa Nr 1 i Gimnazjum Nr 1 w Bieczu został powołany na bazie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bpa Marcina Kromera oraz Publicznego Gimnazjum w Bieczu.


SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 im. Bpa Marcina Kromera w Bieczu utworzona w 1912 r. początkowo jako szkoła żeńska działała obok istniejącej już w 1891 r. szkoły dla chłopców.

Szkoła żeńska

 

  • W kwietniu 1952 roku decyzją miejskiej Rady Narodowej i Inspektoratu Szkolnego w Gorlicach zamieniono szkołę żeńską ze szkołą męską budynkami. Wówczas przewagę wśród uczniów stanowili chłopcy, a budynek przy ulicy Grodzkiej był większy.
  • W roku 1976 przekształcono biecką jedynkę w szkołę gminną, środowiskową - Zbiorczą Szkołę Gminną w Bieczu.
  • W roku szkolnym 1978/1979 już jako koedukacyjna Zbiorcza Szkoła Gminna otrzymała imię Biskupa Marcina Kromera oraz sztandar z herbem Patrona.
  • 1 września 1984 r. ponownie powołano - w miejsce Zbiorczej Szkoły - Szkołę Podstawową Nr 1 w Bieczu z Punktem Filialnym w Belnej. Dyrektorem placówki został mgr Stanisław Kalisz pełniący tę funkcję do dziś.
  • Z początku 1981 roku szkole przyznano sąsiadujący budynek "Grodu Starościńskiego". Budynek ten został podany renowacji i odbudowie. W 2002 r został przekazany do użytku gimnazjum w Bieczu. Warto nadmienić iż budynek ten powstał w 1502 r i był początkowo siedzibą wójta, a od 1639 r w miejscu tym umieszczono zamek i gród starościński.

 

PUBLICZNE GIMNAZJUM w Bieczu zostało powołane 1 września 1999 r na bazie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu. Siedzibą gimnazjum jest budynek "Grodu Starościńskiego" który po trzech latach remontów i renowacji został oddany do użytku. Obecnie uczą się w nim klasy 4,5, 6 szkoły podstawowej.

W 2001 roku decyzją Rady Miejskiej w Bieczu połączono Szkołę Podstawową Nr 1 w Bieczu i Publiczne Gimnazjum w Bieczu w "Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa Nr 1 i Gimnazjum w Bieczu", a w 2004 r. zmieniono nazwę szkoły na Zespół Szkół Nr 1 - Szkoła Podstawowa Nr 1 i Gimnazjum Nr 1 w Bieczu.

 

Obecnie...



Obecnie Zespół Szkół nr 1 - Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazum nr 1 w Bieczu mieści się w trzech budynkach:

 

 budynek przy ul. Tysiąlecia - uczą się w nim klasy I-III Szkoły Podstawowej;

budynek przy ul. Szpitalnej - uczą się w nim klasy IV-VI Szkoły Podstawowej;

 

budynek przy ul. Grodzkiej - uczą się w nim klasy gimnazjalne

 

BAZA SZKOŁY

16 sal lekcyjnych

 

boisko wielofunkcyjne

 

sala gimnastyczna,

 

trzy nowoczesne pracownie komputerowe z dostępem to Internetu

 

nowoczesna pracownia językowa

 

biblioteka szkolna

 

świetlica

 

stołówka

 

07
mar

 

mgr Stanisław Kalisz
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu

 

 mgr Anna Pelczar-Kozłowska
Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu

 

img-responsive

Monika Mężyk
Sekretarz Szkoły

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka