19
gru

W dniach 4-5 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się III Regionalny Turniej Talentów S.O.S w kategoriach „młodzików" i „kadetów".

 

W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje Siatkarskich Ośrodków Szkolnych z województw: Świętokrzyskie, Łódzkie, Podkarpackie i Małopolskie. W kadrze małopolski „kadetów" znalazło się czterech uczniów Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z Gimnazjum nr 1 w Bieczu: Kamil Kosiba, Maciej Haberek, Adam Gryga, Norbert Urbanik. Kadrę małopolski tworzyli uczniowie gimnazjów z Andrychowa, Biecza i Kęt oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kęt, natomiast trenerami drużyny byli:Bartłomiej Niemiec (SOS Biecz)i Maciej Gruszka (SOS Kęty).


Drużyny rywalizowały systemem gry „każdy z każdym". Drużyna z małopolski wygrała z woj. świętokrzyskim 2:1, natomiast z reprezentacjami woj. łódzkiego i podkarpackiego przegrała 1:2. Jednak głównym celem turnieju była obserwacja utalentowanej młodzieży i wybór kandydatów do reprezentacji Południa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, która weźmie udział w Ogólnopolskim Finale Turnieju Talentów.


Na zakończenie turnieju wyróżniono najlepszych zawodników kolejno z klas I, II, III Gimnazjów i IPonadgimnazjalnych. W klasach III najlepszym zawodnikiem został uczeń Gimnazjum nr 1 w Bieczu Kamil Kosiba.

mgr Bartłomiej Niemiec

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok