23
wrz

Pod koniec roku szkolnego 2013/2014 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji społecznej: Bezpieczne Wakacje 2014. Celem tejże akcji było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych poprzez promowanie bezpiecznych zachowań.

Udział w akcji zapewnił nam dostęp do dedykowanych materiałów edukacyjnych opracowanych przez ekspertów w oparciu o materiały m.in. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Okres wakacji to czas, na który czekają nie tylko dzieci ale również dorośli. To czas wytchnienia od codziennych obowiązków, czas zabawy i wypoczynku na koloniach, obozach, wczasach rodzinnych. Często właśnie podczas zabaw czy wyjazdów zapominamy o czyhających niebezpieczeństwach. Pamiętajmy, że szczególnie dzieci i młodzież jest wtedy narażona na zagrożenia związane z bezpieczeństwem. Czują wówczas swobodę i cieszą się, że mają dwa miesiące na odpoczynek i wspaniałą letnią zabawę. To właśnie podczas wakacji rośnie liczba tragicznych wypadków, których można by uniknąć, uświadamiając dzieci i młodzież o grożących im niebezpieczeństwach i w miarę możliwości zabezpieczając ich przed nimi.

W ramach akcji wychowawcy poszczególnych klas przeprowadzili więc lekcje wychowawcze z wykorzystaniem metod aktywizujących dotyczące kształtowania właściwych nawyków związanych z bezpieczeństwem dzieci. Zostały także przygotowane gazetki klasowe. Uczniowie mieli szansę zapoznania się, przypomnienia bądź utrwalenia informacji związanych z bezpieczeństwem w szerokim tego słowa znaczeniu. Mieli także możliwość uświadomienia sobie ile zagrożeń występuje podczas codziennego życia, wykonywania rutynowych działań, przy których bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z czyhających zagrożeń. Niektórzy po raz pierwszy usłyszeli o numerze ICE w telefonach.

Nasza Szkoła włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, aby jeszcze lepiej promować bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Zależy nam bowiem, aby nasi podopieczni byli bezpieczni w każdym miejscu i o każdej porze.


PAMIĘTAJMY: właściwe zachowanie się i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, również podczas zabawy i wypoczynku, jest gwarancją spokojnego bytu oraz uniknięcia sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

mgr Elżbieta Rzepka

 

 

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok