W dniu 14 maja 2015 roku przybył do nas ksiądz Biskup Jan Wątroba ordynariusz naszej rzeszowskiej diecezji wraz z księdzem dziekanem Czesławem Stanaszkiem oraz z ojcem Tomaszem Kupczakiewiczem – proboszczem parafii pw. św. Anny.

Uroczystość  spotkania otworzył Pan dyrektor Stanisław Kalisz, serdecznie witając czcigodnych gości w imieniu całej społeczności szkolnej. Przedstawił charakterystykę szkoły, podkreślając otwartość naszej placówki. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, do których ksiądz Biskup zwrócił się ze słowami podkreślającymi osobę patrona naszej szkoły Biskupa Marcina Kromera. Kolejnym punktem odwiedzin było spotkanie z pracownikami szkoły, podczas którego panowała przyjazna atmosfera.


Biskup, dziękując za możliwość  spotkania w naszej szkole podziękował pracownikom za trud i poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia. Na zakończenie wizytacji Jego Ekscelencja ks. Biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Ostatnim punktem odwiedzin zacnego gościa był pamiątkowy wpis do kroniki szkolnej. Było to wyjątkowe  i niezwykłe wydarzenie w życiu Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu.

mgr Daniel Pyznar

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok