bezpieczne wakacje 750 100

Nasza szkoła również w tym roku uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje, aby jeszcze lepiej promować bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Zakładany cel chcemy osiągnąć poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów. Wiemy, że dzięki takim działaniom nasi uczniowie będą potrafili spędzać wakacje w bezpieczny sposób. Na stronie akcji: BezpieczneWakacje.pl każdy znajdzie przydatne informacje z zakresu bezpieczeństwa przygotowane przez ekspertów z wykorzystaniem materiałów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego.

W ramach akcji i standardowych działań promujących bezpieczeństwo w naszej szkole zostały przygotowane postery promujące bezpieczne i odpowiedzialne zachowania, przeprowadzono liczne lekcje wychowawcze oraz konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Niektórzy uczniowie otrzymali również ulotki przygotowane przez organizatorów powyżej wspomnianej ogólnopolskiej akcji.

Pamiętajmy:
Jeśli uświadomimy sobie, jak ogromne znaczenie dla każdego człowieka ma jego bezpieczeństwo oraz ile zagrożeń występuje podczas codziennego życia, wykonywania rutynowych działań, przy których bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z możliwości ich wystąpienia – podniesiemy poziom swojego bezpieczeństwa.

 

mgr Elżbieta Rzepka

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok