01
wrz

Dnia 27 sierpnia 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bieczu miała miejsce uroczystość podsumowująca wieloletnią pracę Dyrektora szkoły, Pana Stanisława Kalisza w związku z jego decyzją o przejściu na emeryturę.

W spotkaniu wzięło udział wielu znamienitych gości, którzy swoją obecnością wyrazili uznanie za Jego  46-letnią pracę na rzecz oświaty w Bieczu,z czego 39 lat na stanowisku dyrektora szkoły. Pośród osób żegnających Dyrektora  znaleźli się:  Burmistrz Biecza - Pan Mirosław Wędrychowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Biecza i jednocześnie Przewodniczący Rady Rodziców - Pan Grzegorz Nosal wraz z członkami prezydium Rady Rodziców - Panią Joanną Malinowską oraz Panią Jolantą Orlow, Radna Rady Miejskiej - Pani Grażyna Szetela, Proboszcz Parafii p.w. Św. Anny w Bieczu - Ojciec Tomasz Kupczykiewicz, Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego - Pan Włodzimierz Makuła, Dyrektor Muzeum Ziemi Bieckiej -  Pani Marta Bartuś, Dyrektor Biblioteki Biecz - Pani Elżbieta Knapik, Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury – Pan Paweł Jamro,  Dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek w Bieczu - Pani Renata Gołębiowska wraz z pracownikami czynnymi i emerytowanymi oraz czynni i emerytowani pracownicy  Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bieczu.

Na początku głos zabrał Pan Stanisław Kalisz, który powitawszy zgromadzonych uczestników spotkania, odniósł się do swojej długoletniej pracy w „Bieckiej Jedynce”, która przebiegała w zmieniających się ustrojach społeczno- politycznych, obfitowała w reformy oświatowe, była pełna wyzwań, by sprostać zmieniającej się rzeczywistości. W wystąpieniu nie zabrakło wzruszenia, a także osobistych odniesień do zdarzeń oraz osób, z którymi przyszło Mu współpracować i od których wiele się nauczył. Z dużym sentymentem wspomniał lata 70-te i 80-te, kiedy to placówka bardzo różniła się od tej współczesnej pod względem warunków pracy w skromnym budynku szkoły, ale też ilości uczniów i zatrudnionych nauczycieli. Nie zabrakło również słów wdzięczności za owocną współpracę, skierowanych do swoich pracowników oraz przedstawicieli instytucji z terenu Biecza. Na koniec swojego wystąpienia, niektórym spośród nauczycieli wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły.

Następnie wypowiadali się zaproszeni goście, którzy wspominali bardzo dobre relacje ze szkołą, głównie za sprawą Pana Stanisława Kalisza, który wzorcowo nią kierował. Podkreślali Jego zaangażowanie w służbę na rzecz oświaty, wysoką kulturę osobistą i pedagogiczną, odwagę w podejmowaniu decyzji, zdolność do kompromisów. Podkreślali, iż  wraz z przejściem na emeryturę Pana Kalisza kończy się w szkole pewna epoka. Na dowód swoich słów uznania, Burmistrz Biecza, Pan Mirosław Wędrychowicz przekazał Panu Dyrektorowi Nagrodę Burmistrza, a pozostali przedstawiciele instytucji i nauczyciele dokonali wręczenia upominków oraz kwiatów, życząc Mu dobrego zdrowia na spełnienie zamierzeń, na które dotychczas nie mógł sobie pozwolić ze względu na swoją dużą aktywność zawodową.

Opracowała: Agnieszka Masłowska- Krygowska

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok