13
kwi
 
  VIII edycja Gminnego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym zorganizowana przez Automobilklub Biecki przy współpracy z Komisariatem Policji w Bieczu oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Bieczu dostarczyła wszystkim uczestnikom oraz obserwatorom wielu emocji. 

 

W turnieju zorganizowanym 22 marca 2014 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Libuszy udział wzięło sześć trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe oraz cztery drużyny trzyosobowe z gimnazjum. Zespół Szkół nr 1 w Bieczu pod przewodnictwem pana Marka Kędziora reprezentowali: Andrzej Mrozek, Dawid Ryczek, Jakub Wójcikiewicz (SP) oraz Daniel Bartusik, Dawid Wędrychowicz, Kamil Wójcikiewicz (GIM). 

Na turniej składało się:

  • pisemny test (25 pytań z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i pierwszej pomocy),
  • rowerowy tor przeszkód,
  • konkurencja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (wiedza + umiejętności).

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Libuszy, II miejsce zajął Zespół Szkolno Przedszkolny w Rożnowicach, a na wysokim III miejscu stanął Zespół Szkół nr 1 w Bieczu. Kolejna miejsca w tej kategorii zajęły: Zespół Szkół nr 2 w Bieczu, Szkoła Podstawowa w Sitnicy i Szkoła Podstawowa w Racławicach. W kręgu szkół gimnazjalnych zwyciężył Zespół Szkolno Przedszkolny w Libuszy, II miejsce zajął Zespół Szkół nr 1 w Bieczu, III Zespół Szkół nr 2 w Bieczu, IV miejsce Zespół Szkolno Przedszkolny w Rożnowicach.

Uczniowie bieckiej „Jedynki" oprócz wysokich lokat drużynowych wygrywali również w kategoriach indywidualnych:

  • Dawid Ryczek – II miejsce w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (SP),
  • Daniel Bartusik – II miejsce – najlepszy zawodnik turnieju (GIM) oraz II miejsce - miejsce w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (GIM)'

 

Przygotował mgr Marek Kędzior

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok