COMENIUS 2013 -2015

Creating a positive school environment for learning”-

Tworzenie pozytywnego środowiska szkolnego sprzyjającego nauce”

PODSUMOWANIE PROJEKTU

W ostatnim dniu nauki w Zespole Szkół Nr 1 w Bieczu odbyło się spotkanie podsumowujące projekt Comenius „Creating a positive school environment for learning"("Tworzenie pozytywnego środowiska szkolnego sprzyjającego nauce") w którym nasza szkoła uczestniczyła od 2013 roku. Podczas spotkania szkolny koordynator projektu, p. Agnieszka Żegleń przypomniała wszystkim główne cele oraz działania wynikające z harmonogramu projektu Comenius. Uczniowie mieli również okazję podziwiać prace swoich kolegów i koleżanek z naszej szkoły jak i szkół partnerskich z Grecji, Hiszpanii, Łotwy, Włoch czy Turcji. Spotkaniu towarzyszyła również prezentacja zdjęć z wizyty w Turcji ( kwiecień 2015) z komentarzem Niny Lignar i Martyny Małczk - uczennic, które brały w niej udział. Swoje wrażenia z wyjazdów do szkół partnerskich przedstawiły także Marcelina Dykas i Emilia Mączka (wyjazd do Grecji 2013) oraz Karolina Gazda i Izabela Wszołek (wyjazd do Hiszpanii 2014).

Podczas spotkania zrealizowano zgodnie z założeniami programu ostatnią innowacyjną metodę nauczania zaprezentowaną przez nauczycieli z Turcji dotyczącą rękodzieła . Uczniowie zapoznali się z typowym tureckim rzemiosłem między innymi tkactwem dywanów czy kaligrafią. W tym samym czasie grupa uczennic z pomocą nauczycieli, p. Anny Guzik oraz p. Lucyny Alibożek, wykonały własnoręcznie bransoletki z resztek materiałów oraz ludowe polskie wycinanki.


Uczestnicy otrzymali okolicznościową gazetkę podsumowującą działania projektu Comenius w naszej szkole w latach 2013-2015.


Na zakończenie spotkania Dyrektor ZS Nr 1 w Bieczu, p. Stanisław Kalisz wręczył dyplomy i nagrody uczniom, którzy zaangażowali się oraz osiągnęli szczególne osiągnięcia przy realizacji zadań projektu „Creating a positive school environment for learning"("Tworzenie pozytywnego środowiska szkolnego sprzyjającego nauce") w naszej szkole.

Agnieszka Żegleń


Więcej o wizytach partnerskich oraz zadaniach realizowanych podczas projektu Comenius 2013-2015 w naszej stronie można przeczytać na stronie projektu https://comeniuspositiveschool.wordpress.com/

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok