27
paź
Kategoria: erasmus

To właśnie przewodnia myśl projektu ERASMUS +, który od września bieżącego roku szkolnego jest realizowany w naszej szkole. Jest to międzynarodowa współpraca szkół, której główne cele to:promowanie rozwijania kluczowych umiejętności i kompetencji (językowych, matematycznych, technologicznych, społecznych i obywatelskich)
promowanie uczenia się przez działanie, zwiększanie motywacji do nauki i zapobieganie wczesnemu przerywaniu nauki, poznawanie kultury, tradycji, systemów edukacji w krajach partnerskich oraz wymiana dobrych praktyk i metod nauczania.


Wspólnie z nauczycielami i uczniami z czterech europejskich szkół z Wielkiej Brytanii, Cypru, Polski i Hiszpanii na czele, będziemy aktywnie i w ciekawy sposób realizować szereg różnorodnych zadań, rozwijać nasze umiejętności uczenia się i nauczania, wymieniać się ciekawymi metodami pracy, poznawać wzajemnie kulturę, tradycje oraz systemy edukacji w sąsiednich szkołach. Nasi uczniowie wraz z opiekunami wyjadą do partnerskich krajów, by osobiście zobaczyć i doświadczyć życia w innym kraju i szkole. Jeden z najcenniejszych walorów tego projektu to przede wszystkim umożliwienie uczniom zawarcia realnych znajomości z ich zagranicznymi rówieśnikami, uczenia się tolerancji, doskonalenie umiejętności językowych, a także dostrzeżenie wartości edukacji.
Pierwsze zadanie już za nami. W naszej szkole odbył się konkurs na logo projektu i w wyniku głosowania jury wybrało trzy zwycięskie prace, które zakwalifikowały się do II etapu.

Z naszej szkoły najciekawsze prace wykonały:

Aleksandra Michalec (kl. 4 a)

Oliwia Przepióra (kl. 6 b)

Weronika Kosiba (kl. 6 b)


Spośród 12 prac, wszyscy uczestnicy projektu zagłosują na tę jedną wyjątkową, która w nagrodę będzie reprezentowała i symbolizowała nasz projekt. Bardzo dziękuję za chęci i pracę wszystkich uczniów, którzy podjęli wyzwanie wykonania pracy i trzymam kciuki za dalszy sukces.
Jesteśmy na początku naszej podróży, więc AHOJ przygodo!

 

Autor: mgr Aneta Gawlik-Niziołek

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok