18
gru
Kategoria: erasmus

Jedni zbierają kasztany i żołędzie tworząc z nich potem piękne ozdoby do wnętrz, inni gromadzą je dla zwierzyny leśnej, bo wiedzą, że w czasie zimy są one przysmakiem dla łosi, jeleni i dzików. Uczniowie klasy Vc zbierali w jesieni kasztany i żołędzie po to, by zagwarantować pożywienie zwierzynie już w trudniejszych warunkach zimowych, tak by została na swoim naturalnym terenie, czyli w lasach i nie musiała wychodzić do parków, na pola, żeby tam szukać pożywienia.


18 grudnia 2018 r. myśliwy, Pan Artur Uszko z Koła Łowieckiego „Grabina” z Biecza przyjechał do naszej szkoły, aby odebrać „dary jesieni”.
To jeszcze nie koniec naszej akcji dokarmiania zwierząt w zimie! Już niedługo przedstawimy nasze kolejne działania. Całość akcji jest jednym z ważniejszych zadań programu ERASMUS+, realizowanego w naszej szkole, którego jednym z założeń jest ochrona środowiska oraz czynny udział uczniów w poznawaniu fauny i flory naszego regionu o każdej porze roku.

 


Autor: mgr Paulina Michalec

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok