17
lut
Kategoria: erasmus

Luty to miesiąc szczególnie poświęcony miłości i przyjaźni, a w naszej szkole w tym roku szkolnym postanowiliśmy ponadto wyróżnić miłość do zwierząt. Któż z nas nie ma lub nie zna czworonoga, który skradł nasze serce? Tak właśnie powstała Fundacja PSYstań dla zwierząt w Gorlicach, która pomaga porzuconym psom i kotom. Fundacja obecnie opiekuje się 18 kotami oraz 1 psem, ale jak się niestety okazuje, często opuszczonych zwierzaków przybywa. W związku z tym, pani mgr Jolanta Wantuch-Skorupa postanowiła pomóc paniom opiekującym się zwierzakami, ogłaszając w naszej szkole dobrowolną zbiórkę żywności dla podopiecznych fundacji. Nasi uczniowie zajęli się wykonaniem plakatów, informujących o akcji, a następnie okazali wielkie serce i zgromadzili spore zapasy karmy, żwirku, a nawet miseczkę dla kotka.


W podzięce pani Kasia z fundacji, 14 lutego 2019 roku odwiedziła najmłodszych uczniów klas I-III oraz oddziału „0” z najważniejszym i bardzo wyczekiwanym gościem – kotką „Dożynką”, której historia bardzo wszystkich wzruszyła. Czarna i bardzo cierpliwa na „zaloty” dzieci kotka, została znaleziona w bardzo złym stanie przez strażaków w dniu dożynek, stąd jej wyjątkowe imię. Pani Kasia przygarnęła tę malutką wtedy kotkę i postarała się, by wróciła do zdrowia, miała swój dom i kochających ją ludzi wkoło. Ponadto pani Kasia przeprowadziła bardzo ciekawą lekcję o wychowywaniu , właściwym odżywianiu kociaków i psiaków, a także odpowiedzialności, jaką ponosimy za każde małe i duże zwierzątko. Dzieci jak zwykle miały mnóstwo pytań, ale i wiele ciekawych opowieści o swoich własnych pieszczochach. Jako podziękowanie dla pani Kasi, dzieci na zajęciach świetlicowych przygotowały specjalną walentynkę. Bardzo trudno było się rozstać z Dożynką i jej panią.
Zwierzaczki przygarnięte przez Fundację otrzymują cały pakiet opieki zdrowotnej, przez co są przygotowane do adopcji. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy chcą, planują i poszukują kota lub psa. Można skontaktować się z Fundacją i przygarnąć zwierzaka w potrzebie, który z pewnością odwdzięczy się bezinteresowną miłością.
Zbiórka żywności dla zwierząt oraz akcja pomocy Fundacji PSYstań jest również częścią projektu ERASMUS+, realizowanego w naszej szkole.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierali naszą akcję!

 


Autor: Aneta Gawlik-Niziołek

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok