18
cze
Kategoria: erasmus

W dniach od 2 do 7 czerwca 2019 r. czterech uczniów z klasy 6a i 6b, tj. Maciej Augustyn, Aleksandra Dykas, Patrycja Pierz oraz Michał Wędrychowicz pod opieką Pani Agnieszki Masłowskiej – Krygowskiej, koordynatora projektu oraz pani Agnieszki Kosiby uczestniczyło w wyjeździe edukacyjnym do Limassol na Cyprze.

Wycieczka ta odbyła się w ramach realizowanego w szkole w latach 2018-2020 projektu – Erasmus +, zatytułowanego : ” Little Explorers”, czyli „ Mali Odkrywcy”. W programie, obok Polski, bierze udział Hiszpania, Anglia, Cypr. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję spotkać się z uczniami i nauczycielami, pochodzącymi ze wspomnianych państw, wymieniając się doświadczeniami, zawiązując nowe międzynarodowe przyjaźnie.

Gospodarze zapewnili bogaty program wizyty, zaprezentowali tradycyjne tańce ludowe, muzykę, pożywienie. Goście podziwiali malowniczo usytuowaną szkołę - The Heritage Private School, jej bogate wyposażenie, warunki pracy uczniów i nauczycieli, a także obserwowali zajęcia lekcyjne. Ponadto, w czasie wizyty na Cyprze kraje partnerskie miały za zadanie przygotować wystawy o swoich państwach, prezentując swoje barwy narodowe, godło, ciekawe miejsca, sławnych ludzi, jak również swoje miasto, szkołę oraz jedzenie. Wystawa o Polsce cieszyła się wśród uczniów i nauczycieli największym zainteresowaniem, z uwagi na fakt, iż była bardzo różnorodna, a co więcej oglądający ją uczniowie mogli degustować typowe polskie przysmaki, tj. oscypek, serek wędzony – warkocz, kabanosy, chleb pieczony z mięsem kiełbasianym, pierniki kasztelańskie, pierniczki toruńskie, czekoladki, tj.: Ptasie mleczko, Kasztanki, Tiki Taki, czekoladki Solidarność, czekolady wedlowskie.

W programie wyjazdu znalazło się także zwiedzanie starej części Limassol, wycieczka w góry, podczas której miało miejsce spacerowanie po kolonialnej wiosce - Omodos, wizyta w manufakturze produkującej lokalne słodycze oraz w winiarni.

Odwiedziny na Cyprze zakończyła kolacja pożegnalna, na której tańczono i śpiewano typowe polskie, hiszpańskie i angielskie piosenki. Uczestnicy wyjazdu z żalem żegnali się i opuszczali Limassol, gdzie zawiązały się nowe przyjaźnie. 

 

 

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok