7 maja w hali sportowej w Bieczu odbył się III Ogólnopolski Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych o Puchar Burmistrza Biecza. W turnieju wystartowało sześć drużyn:
SOS Andrychów, SOS Kęty, PG Jadowniki, LKS Bobowa, GKPS Gorlice i organizator turnieju SOS Biecz. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu. Najpierw drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym" w dwóch grupach. Następnie pierwsze i drugie zespołz grup zagrały w półfinałach: SOS Kęty – LKS Bobowa i SOS Biecz – SOS Andrychów. Wygrane zespoły awansowały do finału turnieju, w którym zagrały SOS Biecz – LKS Bobowa, natomiast o trzey cie miejsce rywalizowały zespoły SOS Kęty – SOS Andrychów.

W finale wygrała drużyna SOS Biecz, a w meczu o trzecie miejsce drużyna SOS Kęty. W meczach półfinałowych i finałowych wzięli udział nauczyciele i uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Bieczu, którzy żywiołowo dopingowali swoich kolegów.

Na zakończenie turnieju najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody indywidualne, a zespoły pamiątkowe medale, dyplomy i puchary. Wręczenia wyróżnień i podsumowania rozgrywek dokonali Dyrektor ZS Nr 1 w Bieczu Stanisław Kalisz oraz Sekretarz Gminy Biecz Jan Szkaradek.

Organizacją i prowadzeniem turnieju zajęli się trenerzy SOS Biecz: Bartłomiej Niemiec i Arkadiusz Gomułka oraz Koordynator Sportu Gminy Biecz Jan Grygowicz.

Wyróżnienia indywidulane:


Najlepszy rozgrywający: Adam Gryga - SOS Biecz
Najlepszy zagrywający: Mateusz Zięba – LKS Bobowa
Najlepszy przyjmujący: Jakub Gruca – LKS Bobowa
Najlepszy blokujący: Dawid Duda – SOS Biecz
Najlepszy libero: Filip Kopaczewski – SOS Andrychów
Najlepszy atakujący: Krystian Kolasa – SOS Kęty
MVP: Kamil Kosiba – SOS Biecz


Klasyfikacja końcowa:


1. SOS Biecz
2. LKS Bobowa
3. SOS Kęty
4. SOS Andrychów
5. PG Jadowniki
6. GKPS Gorlice

S.O.S Biecz
Bartłomiej Niemiec

 

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok