W dniach 22 – 23 maja, drużyna Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z Gimnazjum Nr 1 w Bieczu wzięła udział w II Ogólnopolskim Turnieju SOS o Puchar Burmistrza Andrychowa. W rozgrywkach wystartowało 12 drużyn z Andrychowa, Bielska Białej, Kęt, Rybnika, Kędzierzyna – Koźla, Czechowic – Dziedzic, Rzeszowa, Świnnej Poręby i Biecza.

Zespoły podzielone na trzy grupy rywalizowały systemem gry „każdy z każdym" rozgrywając po 2 sety. Siatkarze z Biecza w rundzie eliminacyjnej zmierzyli się SOS Kęty 2 : 0, SOS Andrychów II 2 : 0 i Volley Rybnik 1 : 1 i zajęli drugie miejsce w grupie. W ćwierćfinale spotkali się z BBTS Bielsko Biała, niestety musieli uznać wyższość przeciwnika ulegając w meczu 1: 2. Bieckiej Jedynce pozostała gra o miejsca 5 – 8. Tam w pierwszej kolejności trafili na zespół SOS Andrychów I, który po emocjonującej walce wygrali 2 : 1, tym samym mogli zagrać o 5 miejsce turnieju. W tym pojedynku zagrali z drużyna Winner Czechowice – Dziedzice wygrywając go 2 : 0. Niestety cały turniej drużyna z Biecza musiała rozegrać bez swojego podstawowego przyjmującego Maćka Haberka, który podczas rozgrzewki przed pierwszym meczem doznał kontuzji stawu skokowego.

Na zakończenie organizatorzy wyróżnili po jednym zawodniku z każdej drużyny, z Biecza został nim Kamil Kosiba, oraz przyznali nagrody indywidualne i najlepszym rozgrywającym turnieju został Adam Gryga – SOS Jedynka Biecz.

Skład zespołu SOS Jedynka Biecz:
M. Haberek, K. Kosiba, A. Gryga, N. Urbanik, D. Duda, K. Lach, P. Juruś, K. Pisarczyk, M. Gotfryd, K. Papciak, A. Czech, Trener: Bartłomiej Niemiec.

Kolejność końcowa:
1. Volley Rybnik
2. BBTS Bielsko – Biała I
3. SOS Kędzierzyn Koźle
4. SOS Rzeszów
5. SOS Jedynka Biecz
6. Winner Czechowice – Dziedzice
7. SOS Andrychów I
8. SOS Kęty
9. SOS Andrychów II
10. BBTS Bielsko Biała II
11. SOS Andrychów III
12. UKS Zalew Świnna Poręba

 

S.O.S Biecz
Bartłomiej Niemiec

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok