18
kwi

18 marca po raz kolejny w Zespole Szkół Nr 1 w Bieczu spotkali się miłośnicy przyrody na XXI KONKURSIE WIEDZY EKOLOGICZNEJ DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY BIECZ oraz XVII GIMNAZJADZIE GKOLOGICZNEJ.

Jak zwykle impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. W tym roku konkurs zgromadził uczestników z Biecza, Libuszy, Racławic, Korczyny, Strzeszyna, Binarowej, Rożnowic i Sitnicy.

Pytania konkursowe obejmowały zakres wiedzy dotyczący zdrowej żywności a ich opracowaniem zajęła się Komisja Konkursowa powołana przez PCE i Oddział LOP w Gorlicach. Jury konkursowe składało się z nauczycieli reprezentujących poszczególne szkoły w gminie.
Do konkursu przystąpiło łącznie 37 uczniów, którzy pisali test odpowiedni dla swojej kategorii. Komisja Konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego:


w kategorii gimnazjów

  • 1 miejsce - Karol Proszak, ZS-P w Strzeszynie - opiekun Barbara Abram
  • 2 miejsce - Piotr Wojtaszuk, Zespół Szkół Nr 1 w Biecz - opiekun Monika Stygar
  • 3 miejsce - Kinga Rąpała ZS-P w Strzeszynie - opiekun Anna Lipa


w kategorii szkół podstawowych

  • 1 miejsce - Eliza Wierzgacz, ZS-P w Libuszy - opiekun Justyna Rutana
  • 2 miejsce Ex aequo Katarzyna Serwońska, ZP w Racławicach - opiekun Barbara Wilk
  • 2 miejsce Ex aequo Klaudia Majcher, ZS-P w Strzeszynie - opiekun Barbara Abram

Poziom wiedzy uczniów okazał się wysoki, o czym świadczą minimalne różnice punktowe pomiędzy finalistami. Wszyscy uczestnicy konkursu oprócz dyplomów otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Podziękowania trafiły także do opiekunów i gości. Na zakończenie Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu Stanisław Kalisz podziękował wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w imprezie i zaprosił wszystkich na XXII już w kolejnym roku szkolnym.

Tekst i zdjęcia: Monika Stygar

 

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok