06
paź
 
  30 września 2014 roku nasza szkoła, tak jak i inne w Polsce, przystąpiła do wyborów Rady samorządu Uczniowskiego. W ten sposób realizowaliśmy kolejny już raz zadania wynikające z projektu CEO "Samorządy mają głos".  

 

Do wyborów przygotowaliśmy się już wcześniej. Najpierw odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów chętnych do pracy w SU. Każdy z kandydatów musiał zdobyć 10 głosów poparcia od kolegów i koleżanek w szkole i po oddaniu potwierdzenia i sprawdzeniu podpisów stawał się kandydatem do RSU. W sumie aż 12 uczniów klas IV - VI uzyskało status kandydata i rozpoczęło kampanię wyborczą. W szkole pojawiły się plakaty wyborcze zachęcające do oddawania głosów na ucznia X czy Y. Kandydaci przygotowali własne postulaty i złożyli wiele obietnic przedwyborczych, aby tylko osiągnąć zamierzony cel -  zwycięstwo.

Po przygotowaniu lokalu wyborczego,  w czasie lekcji, kolejne klasy brały udział w głosowaniu. Każdy z uczniów otrzymywał kartę wyborczą po podpisaniu listy, następnie wybierał 2 spośród kandydatów i gotowy głos wrzucał do urny wyborczej. Najbardziej podekscytowani byli czwartoklasiści, ponieważ oni po raz pierwszy głosowali i wybierali swoich przedstawicieli do rządzenia w szkole. Po zakończeniu wyborów komisja wyborcza złożona z przewodniczących samorządów klasowych policzyła glosy. Pierwszy raz w historii naszej szkoły odkąd organizujemy wybory dwoje uczniów z klasy VI uzyskało tę sama liczbę głosów i dlatego uznaliśmy, że przeprowadzimy dodatkowa turę wybierając Przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego. Do czasu tych wyborów uzupełniających Zuzanna i Jakub z klasy VI nadal będą  prowadzić kampanię wyborczą i przekonywać swoich wyborców do postawienia x przy ich nazwisku. Wybory uzupełniające już we wtorek 7 października 2014 r. Oj będzie się działo!

                                               tekst i foto: Opiekun SU  J. Wantuch - Skorupa

 

2017© gimbiecz.pl; Projekt: Maciej Mańka
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok